mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o remoncie DW 941

Rozmawiali o remoncie DW 941

Prawdopodobnie jeszcze na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku zostanie ogłoszony przetarg na modernizację drogi wojewódzkiej nr 941 na odcinku Głębce – Kubalonka. O przygotowaniach do realizacji tej inwestycji poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Rozmawiali o remoncie DW 941
19 listopada bieżącego roku w Cieszynie miało miejsce spotkanie dotyczące przygotowań do remontu drogi wojewódzkiej nr 941 między Głębcami, a Kubalonką. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz Komisji Dróg Publicznych i Transportu Rady Powiatu Cieszyńskiego.

Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach przedstawił podczas spotkania stan przygotowań do realizacji tej inwestycji. Pierwszy przetarg na remont drogi został odwołany ze względu na zbyt wysokie ceny proponowane przez firmy i konsorcja budowlane. Z pięciu ofert, które wpłynęły, tylko trzy spełniały wymogi formalne. Jednak oferta z najniższą ceną wymagała uiszczenia kwoty o około 10 mln zł wyższej niż przewidziana w budżecie województwa śląskiego. Niedawno Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę o przeznaczeniu większych środków finansowych na remont drogi wojewódzkiej nr 941. Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku ma zostać ogłoszony nowy przetarg na realizację tego zadania.

Przedstawiciele ZDW w Katowicach, odpowiadając na postulaty radnych zapewnili, że po wyłonieniu wykonawcy i ustaleniu harmonogramu prac, zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami gminy Istebna, podczas którego przekazane zostaną wszystkie informacje o utrudnieniach związanych z remontem drogi. Ponadto wszyscy mieszkańcy Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa dostaną listy z informacjami na ten temat. Radni otrzymali także informację o planowanych objazdach, zaprojektowanych na czas remontu drogi między Głębcami, a Kubalonką.

Podczas spotkania radni wyrazili uznanie dla zakresu i jakości inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach w powiecie cieszyńskim. Warto zaznaczyć, że w tym roku zakończono tu m.in. budowę ronda w Wiśle (skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 941 i 942), remont drogi nr 941 między Harbutowicami i Ustroniem oraz budowę mostu w Wiśle, a także wiele innych remontów nawierzchni dróg, chodników itp.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~p 2008-11-26

Zapomnieli napisać, że między tym rondem i tym mostem są najfajniejsze knajpy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.