mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozprawa administracyjna przed ZRID dla S8

Rozprawa administracyjna przed ZRID dla S8

W poniedziałek 9 września 2013r. odbyła się rozprawa administracyjna dotycząca prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy S8 na odcinku Marki-Drewnica. Obecnie trwa przetarg ograniczony na wybór wykonawcy robót. Planowany termin zawarcia umów z wykonawcami - początek 2014 roku

Rozprawa administracyjna przed ZRID dla S8
Spotkanie miało na celu udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko w trakcie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji ZRID dla drogi ekspresowej S8 na odcinku Marki-Drewnica. Na rozprawie projektant przedstawił rozwiązania techniczne przebiegu trasy ze szczególnym uwzględnieniem aspektów środowiskowych.

Droga ekspresowa S8 na odcinku Marki - Radzymin będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz obustronny pas awaryjny. Dostęp do drogi będzie możliwy poprzez 4 węzły drogowe: Zielonka, Kobyłka, Wołomin (realizacja etapowana) i Radzymin Płd. W ciągu obwodnicy wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki i ścieżki rowerowe, elementy bezpieczeństwa ruchu oraz obwód utrzymania drogi. W celu ochrony środowiska zrealizowane zostaną m.in. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, nasadzenia zieleni, system odprowadzania i oczyszczania wód opadowych, zbiorniki retencyjne.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch częściach. Pierwsza - od węzła "Marki" (bez węzła) do węzła "Kobyłka" - zostanie zrealizowana w 32 miesiące od dnia podpisania umowy. Druga – od węzła "Kobyłka" (bez węzła) do węzła "Radzymin Płd." - zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym w ciągu 32 miesięcy zostanie oddany do ruchu nowy ciąg drogi ekspresowej S8, a 4 m-ce przeznaczone są na remont fragmentu starej drogi krajowej nr 8 (DK8). Wykonawcy mogli złożyć „Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu” tylko na jedno zadanie.

Obecnie trwa przetarg ograniczony na wybór wykonawcy robót. Planowany termin zawarcia umów z wykonawcami - początek 2014 roku.
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.