1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.

Ruch wahadłowy na Zakopiance
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w czasie obowiązywania zmienionej organizacji ruchu zostanie poszerzona droga i powstanie dodatkowy pas ruchu oraz lewoskręt w kierunku ul. Kasprowicza w Poroninie.

„Aby zminimalizować uciążliwość dla kierowców ruch wahadłowy będzie sterowany ręcznie w godzinach szczytu, czyli od 6.00 do 9.00 rano i od 14.00 do 17.00 po południu. W pozostałych godzinach ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna, jednak w razie spiętrzeń ruchu będzie przechodzenie na sterowanie ręczne.” – informuje rzeczniczka GDDKiA w Krakowie.

Budowa węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 47 w Poroninie rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku i potrwa do końca sierpnia 2018 roku. Budowa tunelu pod Zakopianką i torami kolejowymi to długo oczekiwana inwestycja w tamtych rejonach. Nowa trasa upłynni ruch w newralgicznym punkcie na trasie Kraków-Zakopane. To właśnie w tym miejscu, w wysokim sezonie turystycznym tworzą się ogromne korki. Po zakończeniu inwestycji powinny zniknąć utrudnienia, które od lat tworzą się na dojeździe do Zakopanego, Białki Tatrzańskiej czy Morskiego Oka.

Oprócz dwóch mostów inwestycja zakłada budowę ronda dwupasmowego, zatok, ścieżek rowerowych oraz chodników dla pieszych. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 44 mln zł. Inwestycja jest finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ZDW w Krakowie oraz lokalnych samorządów. Za wykonanie odpowiada konsorcjum Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex oraz Eurovia Polska.
Tematy w artykule: zakopianka malopolskie

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Panamera po liftingu – więcej mocy i charakteru
Porsche Panamera po liftingu – więcej mocy i charakteru
Porsche Panamera w odświeżonej wersji oferuje m.in. wariant Turbo S o mocy 630 KM oraz nową hybrydę 4S E-Hybrid z 560-konnym napędem.