1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Rusza budowa autostrady A4 Jarosław - Radymno

Rusza budowa autostrady A4 Jarosław - Radymno

Realizacja autostrady A4 Jarosław – Radymno wchodzi w fazę budowy. Wojewoda podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację dla pierwszej części tego odcinka autostrady, realizowanego systemem projektuj-buduj. Chodzi o ponad 8 km odcinek autostrady A4 od Węzła Wierzbna do okolic Pawłosiowa, stanowiącego pierwszą część autostrady A4 Jarosław (Węzeł Wierzbna) - Radymno. Roboty ruszą tu już 18 sierpnia 2010r.

Rusza budowa autostrady A4 Jarosław - Radymno
Wykonawcą całego 25-kilometrowego odcinka jest konsorcjum firm w składzie BUDIMEX DROMEX S.A. i FERROVIAL AGROMAN S.A. z Hiszpanii. Kontrakt podzielony został na 2 etapy. Pierwszy etap to projektowanie, a drugi to realizacja. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany w oparciu o przekazany przez GDDKiA projekt wstępny, decyzję lokalizacyjną oraz decyzję środowiskową a następnie uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Trasa odcinka będzie posiadać parametry drogi klasy A oraz 2 jezdnie, każda po 2 pasy ruchu. Skomunikowanie terenu po obu stronach autostrady nastąpi poprzez przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych (w tym przebudowę 3 dróg powiatowych i 2 dróg gminnych), budowę 5 obiektów inżynierskich w ciągu i nad autostradą (w tym 2 wiadukty autostradowe i 3 wiadukty drogowe). W celu zapewnienia właścicielom przyległych terenów możliwości dojazdu do swoich działek, zaplanowano budowę dróg dojazdowych równoległych do autostrady, z których przewidziano zjazdy na poszczególne działki. W ten sposób na całym przedmiotowym odcinku autostrady, wszystkie działki, które utraciły obecne skomunikowanie w związku z lokalizacją autostrady lub też wcześniej go nie posiadały, uzyskają połączenie z drogami publicznymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy...

Aktualności 2019-01-04

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

~GK 2010-08-17

Bardzo dobrze, że będzie normalna obwodnica, choć w normalnym kraju nie byłaby potrzebna. Olszyna - Korczowa (A4) - 132,20 zł i wszystko w temacie.

~Artur 2010-08-17

Ja ro sław! Ja ro sław! Ja ro sław! Tak krzyczano pod pałacem

~Majster 2010-08-16

Brawo Jarosław ! Nie rozumiem tylko po co w tym samym czasie budować obwodnice w ramach drogi nr 4 od północy miasta i autostradę, która okala miasto od południa a spełniają te samą funkcję. Szkoda tylko, że pomiędzy Jarosławiem a Rzeszowem autostrady na czerwiec 2012 r. może nie być. Ale nie narzekajmy trzeba się cieszyć bo przejazd przez Jarosław do tej pory to była droga krzyżowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.