mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przetarg na S6 w pomorskim

Rusza przetarg na S6 w pomorskim

Rozpoczął się przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk - Lębork.

Rusza przetarg na S6 w pomorskim
Trwa przetarg na sporządzenie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Lębork. Trasa ma mieć 40 km z pięcioma węzłami drogowymi: Budy, Bobrowniki, Rzechcino, Skórowo, Leśnice. W ramach projektu przewidziano także rozbudowę obwodnicy Słupska o drugą jezdnię. Cała trasa ma być dwujezdniowa po dwa pasy w każdym kierunku.

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej koncepcji programowej wraz z mapą do celów projektowych, kompleksowymi badaniami geologicznymi wraz z materiałami przetargowymi i kosztorysem inwestorskim oraz przygotowanie materiałów do wydania tzw. decyzji środowiskowej dla drugiej jezdni na obwodnicy Słupska. Wykonawca będzie także zobowiązany do późniejszego wsparcia inwestora przy przetargu na budowę w systemie "projektuj i buduj". Koncepcja programowa powinna być gotowa w przeciągu roku od podpisania umowy (w przypadku obwodnicy Słupska – w ciągu 1,5 roku).

Ze względu na późniejszą realizację opracowana dokumentacja zostanie podzielona na cztery odcinki. Pierwszym odcinkiem będzie obwodnica Słupska, drugim 16-kilometrowy odcinek drogi od Słupska do Bobrownik, kolejnym droga od Bobrownik do Skórowa (13 km), a ostatni połączy Skórowo i Leśnice (11 km).

Otwarcie ofert na w przetargu na wykonanie koncepcji programowej nastąpi w dniu 29.01.2015 r.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~misiek 2014-12-30

zgadzam się z tym co mówisz, poza jednym. Oni nie są bezmózgowi, oni robią to z pełną premedytacją, nowy przetarg, nowe kontrakty, nowe możliwości przytulenia kasy czy innych korzyści majątkowych. Różne ABW, CBŚie, UOPy NIKi mogłyby się takim właśnie umowom przyjrzeć

~warszawiak 2014-12-30

Pragnę zwrócić uwagę na kolejną, nieraz powtarzaną głupotę. Obwodnicę Słupska otwarto w 2010 r. Dlaczego od razu nie wybudowano dwóch jezdni, nikt normalny nie potrafi zrozumieć. Teraz znów w czasie budowy drugiej nitki będą (bo muszą wtedy być) tam korki, zatory itp. Nie mówiąc o tym, o czym chyba każdy rozsądny człowiek wie, że niewybudowanie od razu dwóch jezdni, tylko najpierw jednej, a po jakimś czasie drugiej, per saldo zawsze wyjdzie drożej. Znów do tego dopuścili jacyś bezmózgowi drogowi decydenci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan e-NV200 na upalne dni
Nissan e-NV200 na upalne dni
Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Czystego Powietrza, Nissan przedstawił elektryczną furgonetkę z lodami, która nie potrzebuje spalinowego agregatu.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK