mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

W czwartek wieczorem na odcinku autostrady A4 pomiędzy Mysłowicami i Katowicami (na jezdni w kierunku Katowic) rusza wymiana nawierzchni. Remont potrwa do drugiej połowy października, a największe utrudnienia czekają na kierowców 13 września.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki
"Na bezpłatnym odcinku autostrady od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach w szczytowych momentach natężenie ruchu bywa nawet trzykrotnie większe niż na pozostałej części koncesyjnego odcinka autostrady A4. Newralgicznym miejscem na tym odcinku, szczególnie w godzinach porannych, może być jezdnia do Katowic, stąd podróżujących w tym kierunku prosimy o uwzględnienie dłuższego czasu przejazdu" - ostrzega rzecznik spółki Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) Rafał Czechowski.

Wymiana nawierzchni pomiędzy węzłem Murckowska (skrzyżowanie A4 z DK nr 86) a węzłem Brzęczkowice (skrzyżowanie A4 z S1) wymusiła konieczność zmian w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od czwartkowego wieczoru.

Już w czwartek od godziny 19:00 do 06:00 rano, a także w dniach 10-13 września (od 19:00 do 07:00), odcinek o długości 500 m w kierunku Krakowa będzie zwężony do jednego pasa. Z kolei 14 września ruch na tych pasach, w obu kierunkach będzie ograniczony na dwóch zwężonych pasach. Na całym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości - 80 km/h. Po ostatniej zmianie organizacji ruchu, na jezdni do Katowic odbędzie się remont nawierzchni, który potrwa aż do października.

Spółka SAM wymieni nawierzchnię na 4-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłem Rudno a punktem poboru opłat w Balicach. Obecnie trwa tam remont jezdni w kierunku Krakowa, a od 11 września prace przy wymianie ruszą na 2,9-kilometrowym odcinku do Katowic. W dniach 8-11 września (od 19 do 10 rano następnego dnia) na odcinku ok. 500 m droga będzie zwężona do jednego pasa. Zakończenie prac w tym miejscu zaplanowano na początek października.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.