mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Najpóźniej wiosną 2020 roku autostradą A2 dojedziemy do Mińska Mazowieckiego. Właśnie ruszyło postępowanie przetargowe na pierwszy wschodni odcinek "A-dwójki".

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2
Pierwszy fragment autostrady A2 na wschód od Warszawy będzie miał 14,6 km i połączy węzeł Warszawa Lubelska z obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Aby przyspieszyć tempo tej inwestycji, została ona podzielona na dwa mniejsze zadania:
- zadanie A - od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Warszawa Wschód (pierwotnie Konik) (z węzłem) o długości około 5,6 km;
- zadanie B - od węzła Warszawa Wschód (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km.

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu ograniczonego, dwustopniowego, co oznacza, że w pierwszym etapie wykonawcy będą składali wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Termin składania wniosków został wyznaczony na 12.11.2015. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców) otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, gdzie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin realizacji jak i okres gwarancji.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę dwóch jezdni po 2 pasy ruchu z rezerwą 11 m pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu,

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji (prac projektowych oraz robót budowlanych) to grudzień 2016 r., a zakończenia – kwiecień 2020 (z możliwością skrócenia do listopada 2019 r.)​.

Podobne wiadomości:

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~warszawiak 2015-10-25

No cóż, tylko powtórzę. Co racja, to racja. Pozdrawiam.

~Paweł 2015-10-22

No właśnie, ale czy o to chodzi, że teraz zastanawiamy się co poeta miał na myśli? Pierwszy na wschód od Warszawy odcinek A2 już istnieje i to już od kilku lat, tu nie ma się czego domyślać. To nie jest jakaś tam obwodnica MM. Wielu na forach ekscytowało się właśnie tym faktem, że jest to coś pierwszego, przełamującego itp.. ;) Tej informacji nie trzeba tak "podrasowywać". Wiadomość jest wystarczająco dobra bez tego.

~warszawiak 2015-10-13

@Paweł: Co racja, to racja. Za komunikatami GDDKiA nieraz trudno jest trafić. Może im chodzi o to, że będzie to 1-szy odcinek wschodni bezpośrednio połączony z tzw S2 i dalej z istniejącą A2 na zachód od Warszawy?

~Paweł 2015-10-11

W jakim sensie pierwszy odcinek A2 na wschód? Przecież nad Mińskiem Mazowieckim jest już A2. Ogłoszony przetarg nie dotyczy w takim razie pierwszego odcina A2 na wschód od Warszawy. Pierwszym była obwodnica Mińska Mazowieckiego.

~warszawiak 2015-10-11

Bardzo dobra wiadomość, że wreszcie ruszył przetarg na ten odcinek. Niestety wszystko wskazuje na to, że ta część A2 będzie i tak ukończona później, niż tzw S2 od węzła "Puławska do węzła "Lubelska". Ale dobrze, że w ogóle będzie i dobrze, że jako pełnoprawna autostrada, a nie ekspresówka, bo i takie były idiotyczne pomysły. Tzw S2, czyli POW bez tego odcinka A2 miałaby co najwyżej połowę swej wartości. A tym, co twierdzą, że wolą ekspresówki (oczywiście z prawdziwego zdarzenia, czyli dwujezdniowe) od autostrad, bo te pierwsze są bezpłatne, powiem krótko: po wprowadzeniu powszechnych "viatoli" dla osobówek wprowadzenie płatnych ekspresówek będzie tylko kwestią czasu i to niedługiego. Oczywiście najlepsze byłyby winiety nawet od razu na jedno i drugie. Na koniec: tak mi się marzy, żeby razem z tym odcinkiem A2 została jeszcze od Zakrętu do przyszłego węzła w Koniku zbudowana druga jezdnia na obecnej DK2, a przyszłej DK92. To tylko parę km. No cóż, pomarzyć dobra rzecz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.