mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły modernizacje w kujawsko-pomorskim

Ruszyły modernizacje w kujawsko-pomorskim

Po zimowej przerwie ruszyły prace remontowo - modernizacyjne na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim. Kontynuowana jest między innymi realizacja największej z siedmiu inwestycji drogowych współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na wojewódzkich trasach nr 251 i 252. Modernizacja 62 kilometrów dróg pochłonie ponad 95 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia usprawni komunikację autostrady A1 i krajowej drogi nr 1, z krajową S 5.

Ruszyły modernizacje w kujawsko-pomorskim
Dotychczas za 35 mln zł, zrealizowano pierwszy etap inwestycji - powstało nowoczesne rondo w Żninie oraz zmodernizowano 21 kilometrów wojewódzkiej trasy:

• 9,5-kilometorwy odcinek drogi wojewódzkiej nr 251 pomiędzy Żninem i Młodocinem
• 12-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 pomiędzy Inowrocławiem i Radojewicami.

W ramach prac remontowych wykonanych w 2009 roku jezdnia na ponad 21-kilometrowym odcinku zyskała nową nawierzchnię, została utwardzona, a fragmentami także poszerzona. Przeprowadzone zostały także prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Zbudowano zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, wzmocniono pobocza i utwardzono zjazdy do posesji. Ważną częścią inwestycji była także przebudowa skrzyżowania ulic: Dworcowej, 700-lecia i Gnieźnieńskiej w Żninie, w nowoczesne i bezpieczne rondo. Do zakończenia pierwszego etapu inwestycji zostały prace wykończeniowe w tym m.in.: namalowanie linii krawędziowych na trasie pomiędzy Żninem i Młodocinem oraz przestawienie niektórych słupów elektrycznych z Żninie.
 
W bieżącym i przyszłym roku zmodernizowane zostaną:

II etap - 2010 rok: 23,1 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Radojewic do Siniarzewa (gmina Zakrzewo, powiat aleksandrowski);

III etap - 2011 rok: 19-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Siniarzewa  do granic administracyjnych Włocławka.


Po zimowej przerwie rozpoczęła się wycinka drzew na drodze nr 252, w gminach Zakrzewo (powiat aleksandrowski) i Dąbrowa Biskupia (powiat inowrocławski). Jak tylko warunki pogodowe pozwolą drogowcy przystąpią do prac nad odwodnieniem jezdni, zajmą się odnową przepustów i rowów. W dalszej kolejności zaplanowano modernizację jezdni, wylanie nowej nawierzchni oraz wprowadzenie elementów poprawiających bezpieczeństwo podróżujących. Tegoroczne prace pochłoną 19 mln zł.

Inwestycje realizuje konsorcjum trzech firm: Drogi i Mosty - Henryk Boczek z Inowrocławia, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kobylarni oraz inowrocławski Alstal - Drogi.

Całkowity koszt inwestycji, zaplanowanej na lata 2009-2011, wynosi ponad 95 mln zł, Dofinansowanie z RPO WK-P to 36 mln zł, a pozostała kwota pochodzi z budżetu województwa.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~Jotgie 2010-03-05

Wychodzi, że będzie to tylko rewitalizacja nawierzchni. Na jakąś obwodnicę nie mamy co liczyć. Więc w Zakrzewie (wylot na Inowrocław) nadal będziemy przejeżdżać kilka metrów od szkoły. Poza tym odwrócił bym kolejność bo odcinek, przewidziany do remontu w 2011 okolice Brzezia) jest dużo gorszy, lecz z drugiej strony być może jest to związane z budową węzła autostradowego w okolicach Brzezia (w przecięciu z DW 252). Ciekawe, jak będzie rozwiązany odcinek od autostrady do wlotu do Włocławka (dr. nr 1). Bo zakrętów tam sporo a i wiadukt nad torami by się przydał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.