mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Wcześniejszy przetarg na realizację ten inwestycji został unieważniony z powodu braku pieniędzy. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) dla S10 Bydgoszcz – Toruń. Otwiera to ponownie drogę do realizacji inwestycji.

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg
GDDKiA w Bydgoszczy ogłosiła 12 sierpnia 2016 roku przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S10 na odcinku BydgoszczToruń.

Budowa drogi ekspresowej S10 łączącej Toruń z Bydgoszczą zapisano w Programie Budowy Dróg krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Przewidywana długość tego odcinka to 50,4 km. Droga ekspresowa w tym miejscu będzie stanowić uzupełnienie transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Docelowo połączy zespół portów morskich Szczecin-Świnoujście z Bydgoszczą, Toruniem oraz Warszawą. Dzięki temu będzie to jedna z głównych dróg o podstawowym znaczeniu dla gospodarki całego kraju.
Póki co na drodze, która zmierza do budowy S10 wykonano Studium Korytarzowe. Jest to element wyjściowy do opracowania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego.

Dokumenty pozwolą uściślić zakres rzeczowy i finansowy inwestycji, a także umożliwią uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. To pozwoli przejść do kolejnego etapu inwestycji. Po cyklu przygotowań zadanie trafi do realizacji w systemie "Projektuj i Buduj".

- Wysokie zainteresowanie przebiegiem drogi ekspresowej S10 wyrażone zostało bardzo dużą ilością złożonych wniosków w ramach spotkań konsultacyjnych. Wnioski lokalnych społeczności, samorządów i instytucji zgłoszone do przygotowywanych przez GDDKiA rozwiązań, zostaną w miarę możliwości uwzględnione w zleconym do opracowania STEŚ – mówią przedstawiciele bydgoskiego GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Jotgie 2016-08-26

10 lat zanim zostanie wybudowana... szok! Liczyłem na dużo szybciej! A tak mi tego odcinka brakuje!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.