1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie koncepcji programowej drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Wygrała firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. z ceną 3,3 mln zł.

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu
W przetargu oprócz ceny przyjęto jeszcze drugie kryterium oceny ofert, czyli doświadczenie zespołu projektowego, którego waga wynosi 40 proc. Firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. zdobyła w tym kryterium 25 punktów, co przeważyło o zwycięstwie tej oferty.

Po podpisaniu umowy wykonawca ma 15 miesięcy na zrealizowanie koncepcji programowej budowy, a po zakończeniu  będzie możliwe ogłoszenie przetargu na realizację zadania w systemie „projektuj i buduj”, czyli w drugiej połowie 2018 roku.

Droga S16 to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód – zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Projektowana trasa będzie miała długość 19,7 km - 15,6 km w ciągu S16 oraz 4,1 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Nowa trasa będzie przebiegać w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo. Ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.
Na odcinku S16 droga będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej 59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym (1x2 lub 2+1).

Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo. Docelowo nowa trasa połączy drogę ekspresową S19 w Białymstoku z S61 w Ełku, a następnie drogę S51 w Olsztynie. Będzie też uzupełnieniem międzynarodowej trasy via Carpatia.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW ? łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.