1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - trwają intensywne prace
Jerzy Szmit poinformował podczas konferencji prasowej, że to ważna informacja nie tylko dla wschodniej części Polski, ale przede wszystkim dla całego kraju. Ministerstwo podpisało skierowanie do drugiego etapu przetargu ważnej części Via Carpatii, łączącej Lublin z Kraśnikiem.


W drugim etapie postępowania przetargowego chodzi o odcinki: Lublin - Niedrzwica Duża (ok. 12 km), Niedrzwica Duża - Kraśnik Północ (20,5 km) i obwodnicę Kraśnika (9,6 km). Minister zapowiada, że do końca roku zostanie wyłoniony wykonawca, a umowa zakłada prace, które potrwają ok. 36 miesięcy.

Żeby przyspieszyć prace nad tym odcinkiem, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisze decyzję o powołaniu specjalnego zespołu razem z GDDKiA i resortem infrastruktury, którego zadaniem będzie nadzorowanie prac przy Via Carpatii na całym odcinku w Polsce. 

Ostatnie programy realizacyjne podpisano 18 maja i obecnie cała droga jest w fizycznej realizacji lub w przetargach. Przy okazji podpisano decyzje, które dotyczą rozpoczęcia lub wzmocnienia prac przygotowawczych na pozostałych odcinkach, szczególnie między Białymstokiem a Lublinem.

Według obietnicy polityków, w ciągu 34-36 miesięcy będzie można przejechać nowym fragmentem drogi S19 o długości 42 kilometrów w kierunku Rzeszowa.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla jest zamawiana w Polsce co 11 minut
Toyota Corolla jest zamawiana w Polsce co 11 minut
Wrzesień był rekordowym miesiącem dla Toyoty Corolli, która nie tylko umocniła się na pozycji lidera polskiego rynku w statystykach rejestracji, ale zebrała najwięcej zamówień w ciągu miesiąca.