mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem

S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem

Dobra wiadomość przed samymi świętami dla mieszkańców Międzyrzecza. Druga jezdnia obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S3 otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Od 21 grudnia jest otwarty węzeł Międzyrzecz Zachód, gdzie będzie wprowadzona stała organizacja ruchu.

S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem
Przez ostatnie dwa miesiące ruch na nowej jezdni odbywał się na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, bez możliwości korzystania z nowo wybudowanego środkowego węzła obwodnicy Międzyrzecz Zachód.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę, którą zakończono decyzją pozwalająca na użytkowanie, a więc nowa droga jest bezpieczna dla ruchu. Można tam wprowadzić stałą organizację ruchu, a także udostępnić kierowcom nowy węzeł łączący drogę ekspresową S3 z drogą wojewódzką 137 Sulęcin - Trzciel.

Oddane tego odcinka nastąpiło z półrocznym wyprzedzeniem, ale inwestycja nie została jeszcze zakończona. Poza ciągiem głównym są prowadzone prace, których termin zakończenia przypada na czerwiec 2017 roku. Koszt całej inwestycji to 102 mln zł.
Tematy w artykule: obwodnica Międzyrzecza

Podobne wiadomości:

Wbito łopate pod S3 Gorzów - Międzyrzecz

Wbito łopate pod S3 Gorzów - Międzyrzecz

Polskie drogi 2011-07-24

Jest ZRID dla obwodnicy Międzyrzecza

Jest ZRID dla obwodnicy Międzyrzecza

Polskie drogi 2013-12-30

Komentuj:

E-Marek 2017-01-02

Tak jak mowisz, dział powoli wraca do życia co i mnie cieszy :)

~warszawiak 2016-12-24

Ewidentne wąskie gardło, które było w tym miejscu, to już czas przeszły. Teraz czekamy na skończenie drugiej nitki obwodnicy Gorzowa. To, co się działo w czasie budowy obu tych drugich nitek, a także wcześniej, kiedy obie obwodnice miały tylko po jednej jezdni, pokazuje po raz n-ty w całej okazałości głupotę budowy od podstaw najpierw jednej jezdni każdej ekspresówki, a po pewnym czasie dobudowy drugiej, zamiast budowy obu jezdni naraz. W tym ostatnim przypadku per saldo zawsze budowa wyjdzie zresztą taniej.nP.S. Widzę, że dział "Polskie drogi" zaczął wracać do życia. Oby tak dalej. Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Dosiego Roku 2017, a w nim jak najwięcej otwartych i rozpoczęcia realizacji nowych bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu, czyli autostrad i ekspresówek, a tych ostatnich najlepiej od razu dwujezdniowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.