mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S46 ma szansę powstać wcześniej

S46 ma szansę powstać wcześniej

Budowa Szlaku Staropolskiego – drogi ekspresowej S46 nie jest priorytetem drogowców na najbliższe lata, gdyż nie zarezerwowano na nią pieniędzy. Jest jednak szansa, że uda się wcześniej rozpocząć przygotowania do realizacji tej inwestycji.

S46 ma szansę powstać wcześniej
W Opolu miało miejsc spotkanie, w którym wzięli udział Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy, a zarazem szef Stowarzyszenia Szlaku Staropolskiego, parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządów miasta i województwa. Tematem rozmów była budowa drogi ekspresowej S46.

Planowany Szlak Staropolski S46 wiódłby od Kudowy przez Opole - Częstochowę - Jędrzejów - Kielce - Kraśnik - Lublin do Włodawy. Byłaby to alternatywna trasa łącząca wschód z zachodem. Ekspresówka biegłaby po śladzie istniejących dróg krajowych, których aktualny stan pozostawia wiele do życzenia.    

Budowa drogi ekspresowej łączącej region ze wschodem i zachodem kraju jest dla Opolszczyzny wielką szansą na bezpieczniejszą i lepszą komunikację oraz na szybsze skomunikowanie ze stolicą. Szlak Staropolski sprzyjałby także rozwojowi turystyki. Już teraz Częstochowę i Jasną Górę odwiedza rocznie około 4,5 mln turystów. Droga wiedzie przez takie perły krajobrazu jak Kotlina Kłodzka, Jura Krakowsko-Częstochowska, Góry Świętokrzyskie oraz Roztocze.

Fundusze resortu infrastruktury na drogownictwo w latach 2007-2013 zostały już rozdysponowane, jednak parlamentarzyści są zgodni co do potrzeby szybkiej budowy trasy. Gdyby decyzja o budowie drogi zapadła, można by było w najbliższych latach prowadzić prace projektowe, co umożliwiłoby rozpoczęcie prac budowlanych, gdy tylko pojawią się wolne fundusze. Wpisanie drogi do Europejskiej Sieci Transportowej oraz gotowa dokumentacja projektowa pozwoli realizować na razie przynajmniej krótkie odcinki. Szlak Staropolski ma duże szanse powodzenia, bo nie jest to temat kontrowersyjny, a ma szansę połączyć wszystkich zainteresowanych.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Sławek 2018-02-07

W założeniu budowy dróg ekspresowych i autostrad było dogodne połączenie miast wojewódzkich tymi trasami, i plany w sporej części się realizaują, w sporej bo nie całkiem: brak drogi ekspresowej od opola do łodzi oraz kielc - to miasta stolice województw graniczących z województwem opolskim... aby zrealizować to założenie powinna powstac droga ekpresowa s46 od opola do Jedrzejowa. mamy wówczas dojazd do czestochowy i stamtąd do łodzi warszawy, i od jedrzejowa do kielc i dalej lublina. Brakuje tez drogi ekpresowej katowice kielce niestety....

~Mieszkaniec Czestochowy 2008-09-14

Wazna inwestycja.W pierszej kolejnosci odcinek Czestochowa-Kudowa.Bo od Hradec Kralowe do Pragi istnieje autostrada.

~Pawel zRadomska 2008-07-29

Bardzo wazne przedsiewziecie,oby zostalo jak najszybciej zrealizowane .Dla pojazdow jadacych z poludnia Francji czy Paryza ,trasa przez Prage-Klodzko-Opole-Czestochowe do Warszawy ,Wilna,Lublina czy Moskwy jest jedna z glownych tras.Wystarczy spojrzec na mape.Ja wiem to z wlasnego doswiadczenia.Dlatego wazne jest zwiekszenie jej przepustowosci ,budujac droge szybkiego ruchu.

~F56566577 2008-05-07

NIE ROZSMIESZAJCIE MNIE MĄDRALE =WŁODARZE Z OPOLA, CO WAM SIĘ MARZY, SPÓJRZCIE NA REALIA??!!W POLSCE BUDOWA DRÓG TO KPINA Z KIEROWCY, WOLNEGO RYNKU I EKONOMII....WIEDZĄ O TYM DOBRZE CI KTÓRZY ODPOWIADAJA ZA TEN STAN RZECZY I WIEDZĄ TO,ŻE WŁOS IM Z GŁOWY NIE SPADNIE..A CO ZAROBILI NA TYM TO ICH,CO PANOWIE SZPECE OD DRÓG KTÓRYCH NIE MA W RP??!!!

~qaz 2008-05-06

Liczę, że uda się tą trasę szybko zmodernizować - dostosować do standardów drogi ekspresowej. To przecież istotna droga łącząca wschód z zachodem. Ułatwi podróżowanie do Czech oraz usprawni ruch w tej części Polski. Realnie to pewnie powstanie około 2020 r. ale liczę na to, że zdecydowanie szybciej. Oby...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.