mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

GDDKiA ogłosiła przetarg ograniczony na projekt i budowę 63 kilometrów drogi ekspresowej  S61 Szczuczyn – Raczki. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać do 24 czerwca br.

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg
Przetarg wyodrębnia trzy zadania na realizację których będzie można składać oferty. W ramach zadania nr 1 znajduje się odcinek od Szczuczyna do węzła Ełk Południe o długości ok.  23 km. Zadanie nr 2 to odcinek węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie o długości ok. 20 km (wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km). Ostatnie zadanie to odcinek węzeł Wysokie - Raczki o długości ok. 20 km.

W pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszonych zostanie maksymalnie 20 wykonawców, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Wnioski będą oceniane pod kątem trzech kryteriów. Oprócz ceny ważny jest termin wykonania, który powinien być krótszy niż maksymalny wymagany okres 35 miesięcy, jednak nie krótszy niż 29 miesięcy.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2020 r.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-20

Właściwy link to oczywiście: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/21746/S61-Od-Suwalk-do-Budziska-czyli-przetarg-na-przygraniczna-eske

~warszawiak 2016-04-20

W ramach zadania 1-go znajduje się też budowa 2-giej jezdni obwodnicy Szczuczyna. Pierwszą otwarto niedawno, bo listopadzie ub. roku. Nieraz pisałem, co myślę o dość częstych budowach najpierw jednej, a potem (w niedalekiej przyszłości) drugiej jezdni. Po prostu: drożej, dłużej i z podwójnymi utrudnieniami dla kierowców. Ale teraz drogowcy przeszli samych siebie. Podaję link ze strony GDDKiA:nhttp://www.gddkia.gov.pl/pl/a/21746/S61-Od-Suwalk-do-Budziska-czyli-przetarg-na-przygraniczna-eskenA oto krótki cytat z informacji GDDKiA zawartej w podanym linku (ostatnie zdanie): "S61 Druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna: długość – 6,58 km, jezdnia lewa o nawierzchni z betonu cementowego i łącznej długości ok. 6,58 km (z wyłączeniem już gotowego węzła Szczuczyn), poszerzenie jezdni prawej na obwodnicy Szczuczyna; przebudowa ogrodzenia drogi S61 po stronie lewej w niezbędnym zakresie, wynikającym z budowy drugiej jezdni." Koniec cytatu. Myślałem, że wszystkie durnoty GDDKiA już mnie nie zdziwią, ale tym razem po prostu opadła mi szczęka. Nie dość, że od razu nie wybudowaniu dwóch jezdni, to jeszcze tę pierwszą zbudowano za wąską i po dwóch lub trzech latach trzeba będzie ją poszerzać. (fakt, jadąc tamtędy w grudniu ub.r. nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz coś kojarzę). Dalej ta przebudowa ogrodzenia. No i kolejne kuriozum: jedna jezdnia będzie asfaltowa, a druga betonowa.(za wyjątkiem gotowego węzła, gdzie obie będą asfaltowe). Czy ktoś normalny jest w stanie to wszystko zrozumieć? Wiem, że się powtarzam, ale to kolejny dowód na to, jak różni się mózg urzędasa od mózgu normalnego człowieka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.