mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S6 - Trasa Kaszubska budzi emocje

S6 - Trasa Kaszubska budzi emocje

Budowa drogi ekspresowej S6 na Pomorzu czyli tzw. Trasy Kaszubskiej budzi wiele emocji. Dla wielu mieszkańców Lęborka i okolic „niewygodnym” wariantem jest południowy przebieg trasy, który jest rekomendowany przez GDDKiA.

S6 - Trasa Kaszubska budzi emocje
GDDKiA zarekomendowała wariant południowy przebiegu Trasy Kaszubskiej czyli ekspresowej trasy S6 na odcinku łączącym Lębork z Trójmiastem. Obecnie trwa okres składania wniosków i uwag do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, do której wpłynęło pismo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku o wydanie decyzji środowiskowej dla wybranego wariantu II-A2.

Przedstawiciele protestujących przeciwko południowemu przebiegowi trasy S6 w okolicach Lęborka składają swoje protesty do RDOŚ. Przypominają, że wariant południowy doprowadzi do wyburzeń kilkudziesięciu domów i zakładów pracy na terenie Lęborka i jego najbliższej okolicy. Zwracają też uwagę, że jest to złe rozwiązanie komunikacyjne w perspektywie wakacyjnego ruchu w kierunku Łeby, bo turyści, zjeżdżający z ekspresówki do Łeby, będą podróżować przez centrum miasta – czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Uwagi i wnioski można składać do 13 czerwca br. RDOŚ przeanalizuje czy dokumentacja spełnia wymogi formalne i merytoryczne. Umożliwi udział społeczeństwa w postępowaniu administracyjnym. Kiedy się skończy udział społeczeństwa, wszystkie strony będą miały czas na zapoznanie się ze zgromadzonym materiałem. Dopiero wtedy wydana zostanie decyzja.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.