1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. S7 Kraków - Rabka Zdrój - pojedziemy szybciej do Zakopanego

S7 Kraków - Rabka Zdrój - pojedziemy szybciej do Zakopanego

To będzie duża ulga dla jadących do stolicy Tatr. Wybrano wykonawcę drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój, na odcinku Skomielna Biała – Chabówka.  Pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą powstanie też tunel.

S7 Kraków - Rabka Zdrój - pojedziemy szybciej do Zakopanego

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Skomielna Biała – Chabówka złożyła włoska firma SALINI IMPREGILO S.p.A. z Mediolanu. Zaoferowała cenę brutto 615 068 976,27zł , z terminem realizacji w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy i gwarancją jakości 10 lat. Inni wykonawcy mają teraz 10 dni na ewentualne odwołania.

W trakcie procedury wyboru wykonawców jedno konsorcjum firm zostało wykluczone z powodu nie wniesienia wadium do upływu terminu składania ofert (konsorcjum: Impresa Costruzioni Giuseppe MALTAURO S.p.A. z Włoch i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.), z Polski Ponadto odrzucone zostały oferty dwóch wykonawców, którzy nie złożyli kompletnych kosztorysów ofertowych. Jeden z nich to konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty-Łódź" S.A. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego oraz Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Nowego Targu. Drugim odrzuconym wykonawcą jest "Energopol Szczecin” S. A. 

Na 6,1 km odcinku S7 Skomielna Biała – Chabówka oprócz dwujezdniowej drogi wybudować trzeba m.in. dwa węzły drogowe „ Skomielna Biała” i „Zabornia”, Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej, 17 obiektów inżynierskich (wiadukty, estakady), w tym najdłuższy, liczący 992 metry, oraz 4 małe mostki na ciekach przy węźle „Skomielna”. 

W piątek 15 stycznia zostaną otwarte oferty na budowę odcinka S7 Naprawa – Skomielna Biała wraz z tunelem. W ramach inwestycji zostanie wybudowany 3-kilometrowy odcinek drogi klasy S wraz z 2,06-kilometrowym, dwukomorowym tunelem. Będzie to jeden z najdłuższych tuneli drogowych w Polsce. 

Do 18 stycznia GDDKiA w Krakowie czeka na wyjaśnienia od firm , które chcą budować odcinek S7 Lubień – Naprawa. Oferty złożyło na ten odcinek 12 wykonawców. Na 7,6 km odcinku drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa oprócz dwujezdniowej drogi klasy S, wybudować trzeba m.in. dwa MOP-Y i 10 obiektów inżynierskich i 6 małych mostków na potoku Krzywańskim.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Pięć Audi RS na torze

auto motor i sport 2015-12-25

Sport od R do S. Pięć samochodów, prawie 2400 KM i dwa miliony złotych. Z założenia Audi RS są do siebie podobne, w praktyce każde jest inne, ale to widać dopiero na torze.  

Komentuj:

Lechu1984 2016-02-08

jak dla mnie super wiadomość :) czy ekrany będą, czy nie, jak dla mnie bez znaczenia ważne, że dojadę szybciej do celu :)

~Max 2016-02-08

Zamiast budować ten odcinek powinien powstać brakujący fragment wsch. obwodnicy Krakowa do Jędzejowa

~Antek 2016-01-28

Kierowca prowadzący pojazd ma skupiać uwagę na drodze, a nie na widokach. Widoki można podziwiać jadąc pociągiem lub samolotem. Ja mieszkam w pobliżu pięknych wiatraków, których nie da się stłumić przy pomocy ekranów. Uwierz, że to nie jest miłe

~grudy 2016-01-18

Obecnie obowiązują już mniej restrykcyjne normy hałasu więc można liczyć ze tych ekranów nie będzie już tak dużo jak było robione do tej pory. Przykładowo odcinek A4 Dębica-Tarnów był już budowany zgodnie z nowymi normami i ekranów jest znacznie, znacznie mniej. I całe szczęście !!

~Rhw 2016-01-15

WSZYSTKO OK - TYLKO PO JASNĄ HOLERĘ TE EKRANY !!! TAK WIDOKOWA TRSA ZOSTAJE POZBAWIONA CAŁEGO UROKU !!! CZY IDIOCI CIĄGLE MAJA PRAWO BYTU ! DOŚĆ EKRANÓW-MURÓW ITP BRUDNEGO OCHYDNEGO BADZIEWIA. TA TRASA JEST SAMA WSOBIE PIĘKNA A DEBILE I FANATYCY Z POD ZNAKU EKO TO ZNISZCZĄ ( PRZEJEDŻCIE SIĘ A4 NA ODCINKU KRAKÓW RZESZÓW HOLERNY TUNELBEZ DACHU COŚ OKROPNEGO A WIEM BO ZNAM TE TERENY SĄ PIĘKNE WIDOKI !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki
Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki
Sporty motorowe od zawsze były źródłem rozwiązań, które w dalszej kolejności trafiały do zwykłych samochodów. W końcu trudy rywalizacji to najlepszy poligon testowy dla wytrzymałości rozwiązań, mających na celu usprawnienie pojazdu.

Podkast VW Podkast VW