mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

W środę przed południem oficjalnie uruchomiono kolejny odcinek drogi ekspresowej S7. Tym razem jest to fragment o długości 14 km, który pozwala przejechać dwupasmówką od granicy woj. Świętokrzyskiego do powstającej obwodnicy Radomia.

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek
Nowy odcinek połączy miejscowość Krogulcza Sucha z węzłem drogowym Szydłowiec-Centrum. W kwietniu i maju oddano do użytku dwa krótsze odcinki drogi S7, które połączyły węzły w okolicy Szydłowca.

Fragment nowej drogi ma dwa pasy ruchu w każdą stronę o szerokości 3,5 metra każdy, a do tego pasy awaryjne o szerokości 2,5 metra. W ramach całej inwestycji powstało 14 wiaduktów, cztery mosty oraz dwie kładki dla pieszych. W ramach inwestycji wprowadzono rozwiązania minimalizujące jej wpływ na środowisko poprzez budowę ekranów akustycznych, systemu odwodnienia drogi, około trzydziestu przejść dla zwierząt (w tym przejść dla zwierząt dużych nad i pod drogą ekspresową), montaż wygrodzeń trasy, a także wykonanie nasadzeń zieleni.

Całość kosztowała 682 mln zł, a dużą część tej kwoty dofinansowała Unia Europejska. Docelowo na tym odcinku powstaną cztery miejsca obsługi podróżnych.

Zanim kierowcy będą mogli dojechać z Kielc do Radomia bez korków i utrudnień, minie jeszcze dużo czasu. W ciągu trasy S7 brakuje odcinka, który połączy Skarżysko-Kamienną z granicą województwa mazowieckiego, gdzie znajduje się obwodnica Skarżyska.

Prace budowlane ruszą tam najwcześniej w sierpniu, gdyż najpierw musi zostać zawarta umowa z wykonawcą. Ministerstwo Infrastruktury informuje, że odcinek zostanie oddany do użytku jeszcze przed końcem 2020 roku.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~krzysztof5k5 2017-07-19

Kawałek po kawałku i w końcu będzie bardzo dobre połączenie pomiędzy wieloma miastami. Często pożyczam samochody w Panek na weekendowe wyjazdy i jedyne czego mi brakuje to pełnego komfortu jazdy to właśnie dobre połączenia pomiedzy miastami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...