1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
W czwartek podpisano umowy na budowę 29-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in minister Adamczyk, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz i dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA, Marian Gołoś.

- Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie przełoży się na sukces. Można powiedzieć, że politycy po części kończą swoje prace, doprowadzili do tego, że dzisiaj będzie podpisana umowa na projekt i wykonanie 29 km drogi w klasie drogi ekspresowej. Dzisiaj sprawę przejmują polscy inżynierowie, wszyscy ci, którzy organizują proces inwestycyjny bezpośrednio, czy to w fazie projektowania, czy to w fazie wykonawczej - powiedział minister Adamczyk.

Projekt umowy zakłada termin zakończenia prac w kwietniu 2021 roku. Termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące, plus okresy zimowe. Pierwsze 10 miesięcy zajmie przygotowanie dokumentacji projektowej przez wykonawców, kolejne 6 miesięcy przewidziano na uzyskanie decyzji administracyjnych, zezwalających na realizacje inwestycji drogowych i 18 miesięcy, plus okresy zimowe, na realizację kontraktu. Jednak minister infrastruktury i budownictwa wyraził nadzieję, że termin zostanie przyspieszony, tłumacząc że każdy miesiąc szybciej będzie miesiącem, w którym będzie mniej wypadków drogowych, a mieszkańcom będzie łatwiej dojechać do Warszawy.

Szacunkowa wartość całej inwestycji to ok. 1,5 mld zł. Nowa droga poprawi ruch tranzytowy w relacji północ-południe, w relacji Warszawa-Kraków, z południową granicą Polski.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf R - znamy cenę
Volkswagen Golf R - znamy cenę
Mocniejszy, jeszcze bardziej dynamiczny, oszczędniejszy, lepiej skomunikowany z otoczeniem, cyfrowy – to najważniejsze cechy nowego Golfa R, najmocniejszej odmiany Golfa ósmej generacji. Znamy już jego cenę.