mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
W czwartek podpisano umowy na budowę 29-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in minister Adamczyk, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz i dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA, Marian Gołoś.

- Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie przełoży się na sukces. Można powiedzieć, że politycy po części kończą swoje prace, doprowadzili do tego, że dzisiaj będzie podpisana umowa na projekt i wykonanie 29 km drogi w klasie drogi ekspresowej. Dzisiaj sprawę przejmują polscy inżynierowie, wszyscy ci, którzy organizują proces inwestycyjny bezpośrednio, czy to w fazie projektowania, czy to w fazie wykonawczej - powiedział minister Adamczyk.

Projekt umowy zakłada termin zakończenia prac w kwietniu 2021 roku. Termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące, plus okresy zimowe. Pierwsze 10 miesięcy zajmie przygotowanie dokumentacji projektowej przez wykonawców, kolejne 6 miesięcy przewidziano na uzyskanie decyzji administracyjnych, zezwalających na realizacje inwestycji drogowych i 18 miesięcy, plus okresy zimowe, na realizację kontraktu. Jednak minister infrastruktury i budownictwa wyraził nadzieję, że termin zostanie przyspieszony, tłumacząc że każdy miesiąc szybciej będzie miesiącem, w którym będzie mniej wypadków drogowych, a mieszkańcom będzie łatwiej dojechać do Warszawy.

Szacunkowa wartość całej inwestycji to ok. 1,5 mld zł. Nowa droga poprawi ruch tranzytowy w relacji północ-południe, w relacji Warszawa-Kraków, z południową granicą Polski.

Podobne wiadomości:

Audi RS 7 performance - smak potęgi

auto motor i sport 2017-08-22

Audi RS 7 performance potrafi więcej niż typowy samochód sportowy i nie kryje się ze swoją siłą. Komfort jest jedynie dodatkiem.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Mirai drugiej generacji w 2020 roku
Toyota Mirai drugiej generacji w 2020 roku
Pierwsza odsłona Toyoty Mirai była dużym krokiem w kierunku popularyzacji napędu wodorowego. Druga generacja modelu ma być pod każdym względem lepsza.