mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
W czwartek podpisano umowy na budowę 29-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in minister Adamczyk, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz i dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA, Marian Gołoś.

- Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie przełoży się na sukces. Można powiedzieć, że politycy po części kończą swoje prace, doprowadzili do tego, że dzisiaj będzie podpisana umowa na projekt i wykonanie 29 km drogi w klasie drogi ekspresowej. Dzisiaj sprawę przejmują polscy inżynierowie, wszyscy ci, którzy organizują proces inwestycyjny bezpośrednio, czy to w fazie projektowania, czy to w fazie wykonawczej - powiedział minister Adamczyk.

Projekt umowy zakłada termin zakończenia prac w kwietniu 2021 roku. Termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące, plus okresy zimowe. Pierwsze 10 miesięcy zajmie przygotowanie dokumentacji projektowej przez wykonawców, kolejne 6 miesięcy przewidziano na uzyskanie decyzji administracyjnych, zezwalających na realizacje inwestycji drogowych i 18 miesięcy, plus okresy zimowe, na realizację kontraktu. Jednak minister infrastruktury i budownictwa wyraził nadzieję, że termin zostanie przyspieszony, tłumacząc że każdy miesiąc szybciej będzie miesiącem, w którym będzie mniej wypadków drogowych, a mieszkańcom będzie łatwiej dojechać do Warszawy.

Szacunkowa wartość całej inwestycji to ok. 1,5 mld zł. Nowa droga poprawi ruch tranzytowy w relacji północ-południe, w relacji Warszawa-Kraków, z południową granicą Polski.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.