mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 do przeglądu

S8 do przeglądu

Do 15 kwietnia 2011 roku odbędzie się szczegółowy przegląd gwarancyjny drogi ekspresowej S8 w Warszawie na odcinku Konotopa – Al. Prymasa Tysiąclecia. Trasa została odebrana  warunkowo w styczniu br. od wykonawcy prac, konsorcjum Budimex Dromex SA -  Strabag Sp. z o.o. - Mostostal Warszawa SA - Warbud SA. Nadzór GDDKiA wykrył, że prace zrealizowane przez wykonawcę nie zostały przeprowadzone należycie i muszą być poprawione. Mimo zastrzeżeń GDDKiA zgodziła się na warunkowe otwarcie drogi ekspresowej S8 ze względu na usprawnienie komunikacji w tej części stolicy.

S8 do przeglądu
Główne zastrzeżenia GDDKiA dotyczyły m.in. zbyt niskiej zawartości asfaltu, pęknięć w barierach oddzielających jezdnie oraz osuwających się nasypów. GDDKiA wyegzekwowała od wykonawcy usunięcie usterek, które zagrażałyby bezpieczeństwu kierowców przed uruchomieniem trasy. Wszystkie naprawy zostały wykonane na jego koszt.

Do 15 kwietnia 2011 roku GDDKiA przeprowadzi pierwszy zaplanowany przegląd gwarancyjny inwestycji, który pokaże bardzo dokładnie, czy po uruchomieniu drogi pojawiają się nowe, dodatkowe usterki. Jeśli tak, wykonawca zostanie zobowiązany do usunięcia ich na własny koszt w ciągu trzech miesięcy od wykonania przeglądu, czyli do następnego przeglądu gwarancyjnego. Przeglądy będą prowadzone regularnie co kwartał do końca 2011 roku. Jeżeli w ramach kolejnych przeglądów ujawniane będą kolejne usterki – czego dzisiaj wykluczyć nie można, w związku z bardzo negatywną oceną GDDKiA jakości prac wykonanych przez wykonawcę – okres przeglądów i zgłaszania wad wykonawcy koniecznych do szybkiego usunięcia na jego koszt zostanie wydłużony. W takiej sytuacji możliwe będzie również wprowadzenie potrąceń dla wykonawcy, czyli wypłata mniejszych pieniędzy na zrealizowane prace. Równocześnie prowadzone będą wspólne badania techniczne GDDKiA i wykonawcy. Brane jest również pod uwagę wydłużenie gwarancji dla tego odcinka S8 z dwóch do pięciu lat  – zaznacza GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2011-03-10

A co z kaucja gwarancyjną za wykonane zadanie?Wielkosc kaucji to zwyczajowo około 5% wartosci kontraktu.Równiez wysoce podejzane jest ustalenie 2 letniego okresu gwarancji na tak trudne zadanie Za 2,5mld to zwyczajowo buduje sie 100km autostrady.Wykonawca uzasadnia wysoki koszt przebudowy sieci i koniecznosc budowy dróg dodatkowych.Za tę kwote mozna ułozyc 10 pasów 10km obok siebie to dopiero będzie trasa.Mozna sie zapytać czy wybrano równiez optymalny wariant trasy z uwagi na koszty budowy.Trasa Łazienkowska budowana od lat 60 przez centrum Warszawy chba nie kosztowała takich pieniędzy.

~vobis 2011-03-10

Tak to jest jak jedynym kryterium przy wyborze wykonawcy jest tylko cena!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać o możliwie najlepszą widoczność za kierownicą?