1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Siedmiu chętnych na ekspresową S51

Siedmiu chętnych na ekspresową S51

Od 355,8 do 477,1 mln zł wynoszą zaproponowane kwoty za budowę drogi ekspresowej nr 51 z Olsztyna do Olsztynka. Podpisanie umowy odbędzie się w IV kwartale br.

Siedmiu chętnych na ekspresową S51
Z siedmiu złożonych ofert na budowę odcinka Olsztyn-Olsztynek drogi ekspresowej S51 najtańszą, na kwotę 355,8 mln zł, złożyło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska,  Aldesa Construcciones. Najdroższą ofertę, na 477,1 mln zł, złożyło konsorcjum Mirbud, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM".

Zamawiający przyjął trzy kryteria oceny ofert: cenę (90%), termin zakończenia zadania (5%) oraz okres gwarancji (5%). Obecnie dokonywana będzie weryfikacja ofert oraz kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Inwestycja polegać będzie na budowie 13,3-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S51 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Przy okazji powstaną dwa węzły drogowe - "Stawiguda" i "Gryźliny". Początek trasy będzie za skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1370N w Tomaszkowie, koniec w okolicy miejscowości Ameryka, na styku z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Roman 2014-09-12

dla Tomasso. W cenę inwestycji proponowaną przez wykonawców wliczone są ewentualne odszkodowania. Uważam że tak się dzieje od lat , a ponieważ istnieją powiązania w tej branży ,kulawe prawo i nieskuteczna walka z korupcją więc mamy tak jak mamy. Dopóki są dotacje UE ,mało kto się tym przejmuje. Zauważymy wyraźne zahamowanie inwestycji drogowych za parę lat gdy unia przestanie finansować budowę dróg w Polsce. Będzie to wówczas temat dla mediów dla kolejnej afery ,czemu koszt budowy dróg mamy jeden z najdroższych w Europie, oraz wiele niedokończonych lub całkowicie zaniechanych inwestycji. W razie czego odsyłam do mapki docelowej sieci dróg w Polsce choćby na stronach GDDKiA.

~tomasso 2014-09-11

Znów obłędne ceny! 13,3-kilometrów za 400 milionów! z czego 50% do prowizje i zysk netto, żadne koszty faktyczne! No i gdzie wzięźniowie lub osoby bezrobotne o właściwym wykształceniu?? Nawet jeśli damy im pensje 5000 miesięcznie, koszt inwestycji spadnie o 50%

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do jazdy po dłuższym postoju?
Jak przygotować samochód do jazdy po dłuższym postoju?
W czasie pandemi koronawirusa większość z nas porzuciła swoje auta na rzecz zamknięcia w domach. Tymczasem nieużywane długo samochody wymagają przed uruchomieniem kilku zabiegów.

Podkast VW Podkast VW