mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skierniewice: Już niedługo ruszy budowa obwodnicy

Skierniewice: Już niedługo ruszy budowa obwodnicy

Już w tym roku ma się rozpocząć budowa pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Skierniewic od ul. Skłodowskiej do Nowobielańskiej. Cała trasa ma mieć docelowo 7 km długości i połączy ul. Łódzką i Skłodowskiej, które znajdują się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705.

Skierniewice: Już niedługo ruszy budowa obwodnicy
Urząd Miejski w Skierniewicach poinformował o rozpoczęciu procedury pozyskania pozwolenia na budowę pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy miasta od ul. Skłodowskiej do Nowobielańskiej. Zachodnia obwodnica to ważna inwestycja drogowa, która za kilka lat odciąży centrum miasta od korków i nasilającego się ruchu samochodowego. Zgodnie z założeniami cała obwodnica ma powstać do 2013 roku, a jej szacunkowy koszt to ponad 100 mln zł.

7 km trasa będzie przebiegać od ul. Skłodowskiej (droga wojewódzka nr 705), przez ul. Armii Krajowej, Łowicką (droga krajowa nr 70), Waryńskiego, Sierakowicką, aż do ul. Łódzkiej (droga wojewódzka nr 705). Będzie drogą tranzytową z jednej strony w kierunku na Sochaczew, a z drugiej na Łódź. Co więcej, obwodnica, zwłaszcza na odcinku od Sierakowickiej do Łódzkiej skomunikuje lepiej osiedle Makowska z pozostałą częścią miasta, głównie z osiedlem Widok.

Pierwszy etap obwodnicy od ul. Marii Curie Skłodowskiej do Nowobielańskiej będzie mieć długość blisko 1 km. Zgodnie z projektem powstanie dwukierunkowa jezdnia z drogami dojazdowymi, chodnikami i ścieżkami pieszo-rowerowymi. Równolegle zostaną przebudowane media kolidujące z projektowaną drogą. Na tym odcinku powstanie też nowa kanalizacja deszczowa. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, następnym krokiem będzie rozpoczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych. Prace ruszą już w tym roku.

Drugi etap zakłada budowę drogi od ul. Nowobielańskiej do ul. Łowickiej. Inwestycja na tym odcinku rozpocznie się dopiero po wybudowaniu pierwszego etapu obwodnicy. Gotowy jest także już projekt budowlany. Zgodnie z założeniami projektanta, zmodernizowany zostanie fragment istniejącej ul. Armii Krajowej. Przewidziana jest przebudowa jezdni oraz chodnika wraz ze ścieżkę pieszo-rowerową, a także mediów. Niezbędna będzie także przebudowa skrzyżowań z ulicami: Sucharskiego, Kpt. Hali, Tetmajera, Armii Krajowej, Orkana, Starbacicha oraz budowa zatok autobusowych.

W przypadku trzeciego etapu od ul. Łowickiej do ul. Sierakowickiej, w trakcie opracowywania jest projekt budowlany. Ten fragment został podzielony na dwa odcinki: od ul. Łowickiej do ul. Waryńskiego i od ul. Waryńskiego do ul. Sierakowickiej. Jak dotąd zaprojektowano na tym etapie drogę wraz z mostem na rzece Łupi. W planach jest również rondo na skrzyżowaniu z ul. Łowicką. Oczywiście jezdnia będzie wyposażona w chodniki po dwóch stronach i ścieżkę rowerową po jednej stronie jezdni.

Ostatni czwarty etap obwodnicy to droga od ul. Sierakowickiej do ul. Łódzkiej. Prace projektowe w tym zakresie dopiero mają się rozpocząć.

Obwodnica zachodnia to wieloletnia inwestycja. Władze miasta czynią starania, by na to zadanie pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej. W lutym bieżącego roku Urząd Miasta złożył wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego o dofinansowanie pierwszego etapu obwodnicy. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca czerwca. Władze miasta zapowiadają sukcesywne wnioskowanie o dofinansowanie budowy kolejnych etapów obwodnicy.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~mieszkaniec 2010-03-25

Cała ta inwestycja to chory pomysł, obwodnica powinna isc poza miastem, a nie przeciskac sie pomiedzy budynkami mieszkalnymi, a tak wlasnie zaprojektowano obwodnice zachodnia Skierniewic. Zamiast ruch cięzarowy wyprowadzac z miasta, lokalizacja obwodnicy spowoduje ze ciezki transport bedzie wracal do miasta żeby wjechac na obwodnice. Gratuluje pomysłu.

~Lulek 2009-03-19

Bożesz Ty Mój ! W mieście w którym nie ma ani jednej równej ulicy a na chodnikach można połamać wszystkie swoje części ciała a po wyjściu z pięknego dworca puścić pawia ze względu na przepiękne otoczenie - taka inwestycja. ! 7 km przez 4 lata. Nie uwłaczając ale kto to ma budować ? grupa ludzi bez rąk i nóg ? Żenada

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.