mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląsk ma jedne z najlepszych dróg w Polsce

Śląsk ma jedne z najlepszych dróg w Polsce

Śląsk, razem z Zagłębiem, ma jedne z najlepszych dróg w Polsce. Śląsk przecinają autostrady A1 i A4, sprawny ruch zapewnia Drogowa Trasa Średnicowa. Śląsk jest największym w Polsce placem budowy oraz modernizacji dróg i autostrad. Wprawdzie na śląskich drogach nadal dochodzi do wielu wypadków, jednak wskaźnik zabitych na 100 wypadków na Śląsku jest najniższy w kraju.

Śląsk ma jedne z najlepszych dróg w Polsce
Obecnie na Śląsku remontowane są drogi krajowe, między innymi DK1 (Katowice-Bielsko Biała) w Tychach. Trasa już osiągnęła maksimum swojej przepustowości. W godzinach szczytu przez miasto przejeżdża 20 tys. samochodów. Jak prognozują drogowcy, za 5 lat liczba aut może wzrosnąć nawet do 55 tys. Przebudowa drogi w granicach miasta będzie kosztować prawie 300 mln zł., z czego aż ponad 250 mln będzie pochodzić z dofinansowania unijnego Funduszu Spójności. Będzie to największa inwestycja drogowa w historii Tychów. Zakończy się w końcu 2013 r.

Po remoncie DK1 na terenie Tychów będzie miała oddzielony ruch lokalny od tranzytowego. Powstanie nowy wiadukt kolejowy oraz dwupoziomowe skrzyżowanie. Na tym skrzyżowaniu ruch tranzytowy będzie przebiegał górą, a ruch lokalny będzie się odbywał na rondzie pod wiaduktem. Zostaną wybudowane trzy przejścia podziemne dla pieszych. Rozdzieleniu ruchu aut, bezkolizyjne skrzyżowania, oznaczone przejścia dla pieszych wpłyną korzystnie na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Podobnie jak inwestycje w Bielsku Białej. Konstrukcja ulicy Żywieckiej, ważnej arterii miejskiej, zostanie wzmocniona. Droga będzie miała nową nawierzchnię. zostanie poszerzona. Powstaną też szerokie pobocza i pasy dla lewoskrętu oraz szersze chodniki dla pieszych. Ulica po modernizacji będzie miała sygnalizację świetlną oraz zatoki dla autobusów.

Obecnie na Śląsku nadal dochodzi do dużej liczby wypadków. W roku 2010 na drogach całego województwa było ich 5015, w 2011 o szesnaście więcej. Tylko na drogach województwa mazowieckiego jest ich więcej (5130 w ubiegły roku). Jednak na Śląsku maleje liczba zabitych w wypadkach - z 352 do 347 oraz rannych - z 6 332 do 6 111. To właśnie na Śląsku jest najniższy wskaźnik zabitych na 100 wypadków - wynosi 6,9 przy średniej w Polsce 10,5 (13,9 na drogach woj. mazowieckiego).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Ferrari Berlinetta

auto motor i sport 0000-00-00

740 KM w drogowym aucie. W czasach odzysku energii i systemów start/stop Ferrari prezentuje najnowszy model. Robi to oczywiście po swojemu - F12 Berlinetta ma spalinowy silnik V12, o 120 KM mocniejszy niż silnik poprzednika. I - z kamienną twarzą dodaje Ferrari - dużo bardziej oszczędny.

Komentuj:

~Norweg 2012-11-05

Njlepsze drogi-Nie chodzi o odcinekS1 Tychy -Dąbrowa Grn, tam lewy pas miejscami straszy dziurami i muldami, no i brak siatki oddz. jezdnie od lasu.Jadąc na wysokści Lędzin napotkalem stadko saren pomykajacych przez jezdnię.O tyle niebezpieczne ze auta ostro chamowały.Zamiast budować ekrany przy polach ,lepiej i taniej wyjdzie siatka w lesie.

~... 2012-09-26

http://www.garnek.pl/taxxxxx/a

~niuniek 2012-04-07

dużo jeżdże po drogach ślakich i zgodzę się że dróg jest sporo ale jakośc ich pozostawia wiele do życzenia , niestety oprócz A1 A4 to pozostałe drogi 81 86 S1 88 44 79 i wspomniana w artykule DTŚ (902) mają fatalny stan , niestety :( . Ale cieszy to że pomału juz powstaja pożądne drogi .

~gosc 2012-03-08

Rozumie sie, ze centrala planuje obciecie inwestycji na drogi na Slasku wiec dlatego puszcza takie artykuly. Tak bardziej obiektywnie, to trzeba by bylo napisac "istnieje pare drog na Slasku, jak i w innych czesciach Polski, ktore nie sa az tak fatalne, lub nieistniejace, jak wiekszosc zarowno na Slasku jak i w Polsce. Pozdrowienia.

~asd 2012-03-08

to mozliwe, ale tutaj mowa o istniejacych drogach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.