mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Średnicówka i most połączy Grudziądz z A1

Średnicówka i most połączy Grudziądz z A1

Gdański Transprojekt będzie wykonawcą kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę II etapu Trasy Średnicowej w Grudziądzu. Wykona także projekt odcinka od węzła autostradowego Grudziądz do skrzyżowania z ul. Południową. W ten sposób rozwiązany zostanie problem połączenia średnicówki z autostradą A1.

Średnicówka i most połączy Grudziądz z A1

Średnicówka na odcinku od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej będzie ulicą dwujezdniową, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach o długości około 3600 m. Kontrakt obejmuje również zaprojektowanie niezbędnej infrastruktury technicznej.

Trasa będzie się łączyć z istniejącym układem drogowym w następujący sposób:

  • z ul. Droga Łąkowa w postaci ronda (rondo jest elementem budowy Trasy Średnicowej – etap I)


  • z ul. Parkową w postaci ronda (ruch pieszych na tym skrzyżowaniu odbywał będzie się poprzez kładkę dla pieszych bądź tunel podziemny),


  • z ul. Hallera w postaci bezkolizyjnego węzła drogowego,


  • z ul. Konarskiego w postaci istniejącego ronda,


  • z ul. Chełmińską i Szosą Toruńską w postaci płaskiego skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Południową, a następnie ul. Południową do istniejącego ronda Dmowskiego.


II etap Trasy Średnicowej połączy odcinek wybudowany w I etapie z ul. Chełmińską i Szosą Toruńską (droga krajowa nr 55) i tym samym umożliwi skierowanie na obrzeża miasta ruchu na kierunku Toruń-Olsztyn i Kwidzyn.

Do Biura Zamówień Publicznych wpłynęło pięć ofert na wykonanie dokumentacji projektowej. Komisja przetargowa po ich analizie wyłoniła zwycięzcę. Transprojekt Gdańsk Spółka z o. o. przedstawił najkorzystniejszą ofertę. Wartość projektu oszacowano na kwotę 2,6 mln zł zł, gdański kontrahent zadeklarował wykonanie  zlecenia za ponad 1 mln zł.

Transprojekt Gdańsk jest również autorem projektu budowanego odcinka autostrady A-1, a także, działając na zlecenie Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg i Autostrad, realizować będzie dokumentację techniczną kolejnego odcinka autostradowego z Nowych Marz do Czerniewic – powiedział Robert Malinowski.

Po podpisaniu umowy przedstawiciele projektanta: dyrektor Andrzej Pawlaczyk i inż. Zenon Ryż odpowiadali na pytania dziennikarzy. Zaprezentowano wizualizację alternatywnej koncepcji mostu autostradowego. Przedstawiono też rozwiązania dotyczące kolejnego, ostatniego etapu budowy.

Transprojekt wykona również dokumentację odcinka od węzła autostradowego Grudziądz do skrzyżowania z ul. Południową, co oznacza, że będziemy mieli zaprojektowaną całą Trasę. Ponadto odcinek 300 m pomiędzy granicami miasta a wjazdem na A-1 został włączony do planów budowy autostrady. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie wiszącego mostu autostradowego o długości 1600 metrów.

Przeczytaj także:

GTC bez koncesji na A1 Grudziądz – Toruń (2007-04-05)

A1 na swoim miejscu (2007-03-30)

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza (2006-03-17)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

~Luiza 2007-06-22

Jeżeli o moście można powiedzieć, że jest piękny to właśnie to robię. W rzeczywistości napewno będzie jeszcze piękniejszy... o ile powstanie bo w naszym kraju to różnie bywa...

~Miś 2007-06-22

Muszą koniecznie zmienić kolor want (lin podwieszających) na bardziej jaskrawy, bo tych w ogóle nie widać przez co most wygląda jakby miał tylko pylony (słupy) ! Ale poza tym to piękne cacko cieszące oko :)

~~Bonus 2007-06-18

Owszem, ten most to obecne standardy architektoniczne w kwestii wyglądu. Ale do tego jest ładny, ładniejszy np niż Siekierkowski. Mnie się on bardzo podoba, i ciesdzyłbym się, gdyby powstał w tej postaci, mimo że pewnie rzadko będę go widział.

~rusec 2007-06-18

DWB nie wiem o co Ci chodzi. pisze ze mi sie bardzo podoba. czy to źle??

~DWB 2007-06-18

A jaki most teraz tak nie wyglada ??? Mówicie dzieło sztuki bo w Polsce są mosty z lat 60 -70. A prawdziwym dziełem sztuki jest most drogowy w Tczewie na wiśle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.