mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stop przeciążonym w Bydgoszczy

Stop przeciążonym w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz wydało 1,8 mln zł na system preselekcji wagowej pojazdów. System będzie działał w czterech lokalizacjach – przy ul. Armii Krajowej, Szubińskiej oraz dwóch przy Al. Jana Pawła II.

Stop przeciążonym w Bydgoszczy
- System pozwoli efektywnie weryfikować ruch ciężkich pojazdów w naszym mieście. Przeciążone pojazdy to główny problem branży transportowej – mówi Artur Czapiewski, szef Inspekcji Transportu Drogowego.

Miejsca do preselekcji wykorzystują istniejące jezdnie, w których zamontowane są odpowiednie czujniki. Ruch monitorują kamery na tzw. bramownicy. Instalacja takiego sprzętu wymagała m.in. wymiany nawierzchni.

Preselekcja umożliwia rejestrację danych samochodu i jego wagi online. Pierwsze z tych urządzeń działa już na ul. Armii Krajowej. Kolejne, na Al. Jana Pawła II, zostanie zamontowane wiosną.

Ponadto w Bydgoszczy działają dwa stanowiska do dokładnego ważenia (wykonane wcześniej), tj. na Armii Krajowej (kierunek Gdańsk) oraz na ul. Nowotoruńskiej (kierunek Solec Kujawski).

Podobne wiadomości:

Fortwo ED, iOn, CT 200h, M35h, Octavia...

auto motor i sport 0000-00-00

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~romek 2012-02-24

system warzenia pojazdów ma sie rozumiec nie zastapi koniecznych remontów dróg których rodowód pamieta czasy tak jak na Szubinskiej lat 60.W Bydgoszczy stosowano generalnie do budowy dróg kamien wapienny wozony z niedalekiego Piechcina .Podudowa wykonana z warstwy kamienia zalewana była cieńka warstwą asfaltu.Przy obecnym obciazeniu droga ulega szybkiej erozji tworzac koleiny w miejscach pracy kół.Smiesznie to wszystko wyglada kiedy na ul.Szubinskiej w miejscu kiedy planowano budowe lini tramwajowej opowstaje zygzak z poteznego betonu wpasowany miedzy dwie drogi który wg informacji ma słuzyc do kontroli wagi samochodów.Prawdziwa inwestycja która szybko wykonano pod koniec 2011 tak aby wydac pieniadze i obecnie stoi bezuzyteczna.Te całe wazenie za pomoca budowy takich stanowisk to czyste nieporozumienie.Ile powstało takich zygzaków ,kto je finansuje,ile to kosztuje.Droga zniszcona ulSzubinska woła o pomste do nieba bez wyraznej reakcji włodarzy.Nalezy wspomniec równiez o starum centrum gzie krółuja drogi z podbudowa kamiennna pokryta prymitywnym asfaltem który pęka po kazdej zimie ulSniadeckicj.To wszystko to wywalanie publicznych pieniędzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
Zakończyła się wyprawa pod hasłem No Trace Expedition, w której podróżnik Marek Kamiński przejechał 30 tys. kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem.