mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stowarzyszenie na rzecz S12

Stowarzyszenie na rzecz S12

11 kwietnia powstało stowarzyszenie samorządów działające na rzecz budowy ekspresowej drogi S12. Droga nr S12 prowadzi historycznym szlakiem łączącym wschodnie i zachodnie tereny Polski. Jest najkrótszym połączeniem, chętnie wykorzystywanym przez kierowców, co prowadzi do jej nadmiernej eksploatacji i stałego pogarszania parametrów technicznych.

Stowarzyszenie na rzecz S12

W rządowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013 zapisana budowa trasy ekspresowej S12 z Lublin - Radom - Piotrków Trybunalski zakłada jedynie prace koncepcyjne. Budowa odcinka z Radomia do Piotrkowa Trybunalskiego miałaby nastąpić dopiero w latach 2015-2018.

"Jak najwcześniejsze rozpoczęcie prac planistycznych i projektowych pozwoliłoby na zakończenie całej inwestycji w 2013 roku. Realizacja tej inwestycji jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ tworzy impuls do ożywienia sytuacji społeczno-ekonomicznej na terenach zapóźnionych gospodarczo, a jednocześnie, wpisując się trwale w system międzynarodowych sieci połączeń infrastrukturalnych, umożliwi powstanie dogodnego połączenia wschód - zachód, jako optymalnej alternatywy dla układu autostrad A2 i A4. Nie bez znaczenia jest fakt, że równolegle do trasy S12 biegnie linia kolejowa, co tworzy podstawy transeuropejskiego korytarza transportowego" - twierdzą samorzadowcy.

Do stowarzyszenia przystąpiło 11 miast i gmin z terenu trzech województw: lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Równolegle obradowała w Radomiu komisja Senatu RP. W posiedzeniu komisji oprócz autorów raportu wzięli udział także parlamentarzyści oraz samorządowcy. W podjętej uchwale senatorowie wezwali Rząd do szybkich działań na rzecz budowy drogi ekspresowej S12.

Przeczytaj także:

Szlak Staropolski - wschód z zachodem (2006-03-16)

Nowy ślad drogi S-3 (2005-08-08)

Droga 74 pilnie potrzebna (2005-09-29)


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Wiola 2018-10-28

Przekaż, podaj dalej ten wpis:nPopierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.nPozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycjenhttp://oi65.tinypic.com/122zszr.jpgnWalczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault EZ-GO w Warszawie
Renault EZ-GO w Warszawie
Elektryczny pojazd autonomiczny Renault EZ-GO po raz pierwszy przyjedzie do Polski.