1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

W czasie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 27-31 lipca br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd dla ruchu tranzytowego po drogach krajowych wokół aglomeracji krakowskiej. Zobacz, które drogi omijać przez najbliższe dni.

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Przez najbliższe dni nastąpią zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa na drogach A4, S7 i DK 94. Wszystkie zmiany na drogach krajowych wprowadzane są ze względu na zmiany organizacji ruchu wprowadzane w Krakowie przez zarządców dróg miejskich i wojewódzkich ( ZIKiT i  ZDW ).
Autostrada A4 w obu kierunkach będzie przejezdna przez cały okres ŚDM. Zmiany będą dotyczyć wyłącznie węzłów autostradowych. W nocy z poniedziałku 25 lipca na wtorek 26 lipca na wszystkich tablicach informacyjnych przy A4 oraz bramownicach zostaną zasłonięte zjazdy w kierunku „Kraków” oraz „Centrum”. Nie zjedziemy z A4 w kierunku centrum Krakowa na węzłach: Kraków Bielany, Kraków Tyniec, Kraków Skawina oraz Kraków Południe. Ograniczenia nie dotyczą pojazdów z identyfikatorami.

W dniu 25 lipca o godz. 00:00 rozpocznie się zasłanianie na tablicy informacyjnej zjazdu z węzła Kraków Balice w kierunku na Kryspinów, jest to droga wojewódzka DW 774. W nocy z wtorku 26.07. na środę 27.07.2016 r. zasłonięta zostanie możliwość zjazdu do centrum na węźle Kraków Balice A4. Zjazd z węzła Balice I pozostaje bez zmian. W piątek 29.07. ok. godz. 20.00 rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz DK 94, S7. Przewidywany czas zakończenia godz. 3.00 rano w sobotę.

W dniach od 29 lipca do 31 lipca 2016 r. na jezdni północnej A4 od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie pas ruchu dla służb ratunkowych, które poruszały będą się w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych pasów ruchu barierami i tablicami U-21. Ponadto obowiązywało będzie pomiędzy tymi węzłami ograniczenie prędkości do 110 km/godz. W dniach od 29.07.2016 do 01.08.2016 droga krajowa nr S7 na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Droga ekspresowa S7 będzie całkowicie wyłączona z ruchu od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia (godzina uzależniona od opuszczenia przez pielgrzymów Brzegów i posprzątania S7). Pielgrzymi na drodze ekspresowej S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej) a służby techniczne i ratownicze po jezdni prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być dowiązana do organizacji ruchu na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie zakłada się przeznaczenie północnej jezdni dla ruchu służb ratunkowych, a południowej dla ruchu pieszych.

Droga krajowa nr 94 będzie zamknięta dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka do miasta Wieliczka, ul. Powstania Styczniowego (obwodnica Wieliczki), w dniach od 29.07. do 31.07. 2016 r. Na odcinku od granic m. Kraków do skrzyżowania DK 94g z ul. Krakowską ruch pieszych  będzie odbywał się południową jezdnią. Północna jezdnia będzie przeznaczona dla ruchu pojazdów służb ratunkowych.  Na dalszym odcinku drogi ruch pieszych będzie odbywał się całą szerokością jezdni.  Możliwości przejazdów  w poprzez DK 94g (pod nadzorem Policji) będzie tylko dla nielicznej grupy użytkowników i służb ratunkowych.
 
Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym uczestnikom uroczystości, dojazdu dla służb bezpieczeństwa oraz autokarów jadących na parkingi zlokalizowane (przy drogach gminnych, powiatowych lub na terenach prywatnych) zachodzi konieczność wprowadzenia ograniczeń w ruchu na drodze krajowej nr 94g od skrzyżowania drogi krajowej nr 94g z ul. Powstania Styczniowego w m. Wieliczka (obwodnica Wieliczki) do skrzyżowania DK 94g z DK 75 w m. Targowisko. Na odcinku zostanie wprowadzony zakaz ruchu z wyłączeniem służb ratunkowych, mieszkańców oraz autokarów dowożących pielgrzymów. Możliwości wjazdu na DK 94g (pod nadzorem Policji) będzie dla służb ratunkowych, mieszkańców oraz autokarów dowożących pielgrzymów.
 
Objazd odbywać się będzie drogą krajową nr 75 od Targowiska do węzła A4  Targowisko, następnie autostradą A4 od węzła Targowisko do węzła Kraków Łagiewniki i dalej do Wieliczki wyznaczonym objazdem drogami miejskimi.

Autostradowy węzeł Łagiewniki nie będzie zamknięty, jednak po wjechaniu łącznicami w stronę centrum Krakowa nie będzie można wjechać na wprost w ul. Herberta.

GDDKiA udostępnia wykaz dróg rekomendowanych


Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

BMW EnLighten -

BMW EnLighten - "zielona fala" z iPhone'a

Technika 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Juke Rally Tribute Concept
Nissan Juke Rally Tribute Concept
Dla upamiętnienia 50. rocznicy zwycięstwa kultowego modelu Nissana – Datsuna 240Z – w Rajdzie Safari, marka publikuje szkice ukazujące koncepcję współczesnego rajdowego Nissana opartego na modelu Juke.