1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Szczecinek z nadzieją na obwodnicę

Szczecinek z nadzieją na obwodnicę

Mimo, że krajowa „jedenastka” nie znalazła się na rządowej liście realizowanych w najbliższym czasie inwestycji drogowych, to w budżecie GDDKiA znalazły się pieniądze na przygotowania do budowy obwodnicy Szczecinka. Władze Szczecinka zabiegają więc by budowa obwodnicy nie znalazła się w planach obejmujących czas po roku 2013, tylko wcześniej.

W tym roku to na razie około 5 mln zł z przeznaczeniem na projekt techniczny i wykup przynajmniej części gruntów pod trasę. UM Szczecinek od początku deklarował pomoc w realizacji zadania m.in. przy robieniu projektu czy wykupie i przekazywaniu gruntów. W ratuszu zadbano, aby uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, który pod przyszłą obwodnicę rezerwuje szeroki pas ziemi. Obwodnica jest punktem strategii rozwoju miasta, gdyż od jej istnienia w dużej mierze zależy powodzenie specjalnej strefy ekonomicznej, która ma niebawem powstać.

Obwodnica ma mieć standard drogi ekspresowej - dwie jezdnie po dwa pasy ruchu tylko w kierunku wyjazdu na Koszalin trasa będzie najprawdopodobniej jednojezdniowa. Na całej długości obwodnicy - w sumie 10 kilometrów – powstanie kilka wiaduktów i zjazdów. Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 100 mln zł.

Przeczytaj także:

Pomysł na ekspresową Szczecin – Koszalin (2007-02-02)

'S 11 na 2011' (2006-08-08)

Obwodnice nie czekają na ekspresową (2007-02-14)

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska (2007-02-08)

 

 


Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~lekki 2007-02-27

w niektórych miastach i te jednojezdniowe byłyby zbawieniem, opóźnienia w infrastrukturze są straszne....

~osskaa 2007-02-27

Budujmy więcej jednopasmowych obwodnic! Koniecznie też muszą być światła i wysepki. Obowiązkowo fotoradary ze dwa i ograniczenie prędkości do 70km/h. Nie zapomnijmy również o najważniejszym elemencie polskich dróg, zatoczek dla PKSów. Szczecinkowi gratulujemy wiekopomnej inwestycji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ranger Thunder z silnikiem Raptora
Ford Ranger Thunder z silnikiem Raptora
Ford Ranger wzbogaca się o nową wersję, którą można uznać za pośrednią pomiędzy zwykłym modelem, a jego terenową wersją Raptor.

VW ID VW ID