mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tak dla Nysy, Niemodlin musi poczekać

Tak dla Nysy, Niemodlin musi poczekać

Opolszczyzna od dawna stara się o budowę obwodnic Nysy i Niemodlina. Nie znalazły się one w programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012. Ostatnio jednak minister Cezary Grabarczyk zapewnił, że budowa obwodnicy Nysy zostanie wpisana do programu budowy dróg krajowych. Obwodnica Niemodlina musi poczekać.

Tak dla Nysy, Niemodlin musi poczekać
W grudniu zeszłego roku mieszkańcy Niemodlina przeprowadzili dwie półgodzinne blokady drogi krajowej nr 46 domagając się przyspieszenia przygotowań do budowy obwodnicy. Protesty ostudziła nieco informacja, że w tegorocznym budżecie opolskiego oddziału GDDKiA znajdą się pieniądze na budowę obwodnicy Niemodlina i niedalekiej Nysy. Wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz dał wyraźnie do zrozumienia, że miała to potwierdzić wizyta w Nysie ministra Cezarego Grabarczyka, który zapowiedział przyjazd na konwent marszałków województw. Minister przyjechał w czwartek, 21 stycznia, by ogłosić, że wpisał do krajowego programu budowy dróg obwodnicę Nysy. - Wpisanie Nysy na listę jest równoznaczne z moją deklaracją, że będę zabiegał, aby w ciągu dwóch lat powstała pełna dokumentacja niezbędna do budowy tej obwodnicy - mówił Grabarczyk. Obiecał, że będzie zabiegał u ministra finansów o 15 mln zł na wykonanie dokumentacji dla obu obwodnic.

Jednak mniej optymistycznie wygląda sprawa Niemodlina, ponieważ nie ma jeszcze decyzji środowiskowej. - Tu jesteśmy trochę spóźnieni w stosunku do Nysy - przyznał minister. Po chwili jednak dodał, że zrobi wszystko, by w 2012 roku ruszyły przy niej prace.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

kurtad 2010-01-28

Jestem w Nysie pare razy.W godz.13.00-17.00 to obraz niedolestwa naszych bialych kolnierzykow z Warszawy.To nie tylko Nysa,wspomniany Niemodlin a i Pszczyna itd.Za duzo tego jest jak juz na te lata,Ci Panowie dobrzy by byli za Uralem,a dlaczego?,bo tam jest wiecznie zasypane i z tym swoim intelektem tam sie nadaja,bo nie cza nic robic i myslec.I takie miernoty zyja sobie dobrze za nasze pieniadze..

~dr leszek 2010-01-26

mieszkam w cieszynie i dojazd do nysy trwa ok 3 godz,ta droga to jest koszmar,jadac przez czechy niecałe 2 godz,i gdzie my jestesmy panie ministrze???

~waldi_nysa Piotr Walawender 2010-01-25

Czy w związku z koniecznością przejęcia przez GDDKiA finansowania A1 Stryków - Pyrzowice i mniej lub bardziej realną koniecznością oddania ww autobahny przed Euro 2012 nie dojdzie do radykalnych cięć w innych planach w tym obwodnicy Nysy? Czy wszystkie obietnice MI oraz GDDKiA wobec niepoważnego zachowania koncesjonariuszy Hiszpanów - tj. Autostrady Południe - są na dzień dzisiejszy 25.01.2010 w dalszym ciągu aktualne? Mam wątpliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.