mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Najwięcej pieniędzy na drogi

Toruń: Najwięcej pieniędzy na drogi

Prezydent Torunia pod koniec listopada bieżącego roku przedstawił projekt budżetu miasta na rok 2009. Najwięcej pieniędzy zaplanowano na inwestycje drogowe, w tym także na zadanie związane z budową nowego mostu przez Wisłę.

Toruń: Najwięcej pieniędzy na drogi
W przyszłym roku w toruńskim budżecie miasta wzrosną wydatki na inwestycje i remonty. Ogółem zaplanowano wydatki na 125 zadań. Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej pieniędzy (aż 150 mln zł) będzie przeznaczonych na drogi. Wstępnie zdecydowano się wygospodarować 44 mln zł na inwestycję związaną z budową nowego mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu (w ciągu drogi krajowej nr 1). Jest to kwota, która zabezpiecza kontynuację tego projektu za własne pieniądze, ale nie umożliwia ogłoszenia przetargu na  realizację tej inwestycji. Miasto będzie gotowe do ogłoszenia przetargu w drugim kwartale 2009 roku. Zdaniem prezydenta Michała Zaleskiego, bez uzyskania potwierdzenia o współfinansowaniu tej inwestycji, miasto nie powinno na razie przeznaczać na ten cel większych kwot.

W projekcie budżetu znalazły się też pieniądze na przebudowę Szosy Chełmińskiej (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 553) od ul. Polnej do granic miasta (10 mln zł). Taka sama kwota przewidziana jest także na dalszą budowę Szosy Lubickiej (droga krajowa nr 80). Nieco mniej ma pochłonąć budowa ul. Olsztyńskiej (droga krajowa nr 15). Rozpoczną się także przygotowania do przebudowy Alei 700-Lecia w kierunku północnym. Plan budżetu uwzględnia kontynuację inwestycji już rozpoczętych. Przewiduje też przeznaczenie 20 mln zł na remonty dróg, które ucierpiały w trakcie inwestycji projektu ISPA (Wrzosy, Stawki, Podgórz, Rudak, Czerniewice, Bielawy, Kaszczorek). Ogółem na modernizacje i przebudowy dróg zaplanowano 48 procent wydatków inwestycyjnych.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.