mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń bez tirów

Toruń bez tirów

Od 2 stycznia 2012 roku pojazdy o masie przekraczającej 18 ton będą miały ograniczony wjazd do Torunia w godzinach 6.00 - 9.00 i 13.00 - 19.00. Zakaz nie będzie obowiązywał kierowców posiadających zezwolenie.

Toruń bez tirów
- W połowie stycznia 2012 roku przejazd autostradą A1 w okolicy Torunia przestanie być bezpłatny. Dla naszego miasta może to oznaczać kilkunastoprocentowy wzrost ilości ciężkich pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez centrum, szczególnie drogą krajową nr 1 przez most drogowy. Należy się bowiem spodziewać, że kierowcy tirów, zamiast płacić za autostradę, wybiorą opcję bezpłatnego przejazdu przez Toruń - mówi Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT. - Chcąc przeciwdziałać temu zagrożeniu i niszczeniu remontowanych za miejskie pieniądze dróg, przygotowaliśmy projekt dotyczący ograniczenia na terenie Torunia ruchu tranzytowego samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 18 ton - dodaje.

Projekt zakazu został opracowany na podstawie rezolucji podjętej przez Radę Miasta Torunia z 28 lipca 2011 roku. Nowe zasady ruchu będą obowiązywały od 2 stycznia 2012 roku do lipca 2013 - do czasu otwarcia nowego mostu drogowego. Zakaz obejmował będzie m.in. samochody ciężarowe sztywne 2, 3, 4-osiowe bez przyczep, ciągniki siodłowe z naczepami 1, 2, 3-osiowymi oraz samochody ciężarowe sztywne z przyczepami.

Intencją zakazu jest ograniczenie ruchu tranzytowego przez centrum Torunia, czyli pojazdów ciężarowych, dla których Toruń nie jest celem, ale tylko miastem przejazdowym. Z myślą o kierowcach transportujących towary do Torunia, Miejski Zarząd Dróg przygotował zezwolenia na niestosowanie się do znaków zakazu B-5.

Podobne wiadomości:

Opony zimowe - test 2011

auto motor i sport 0000-00-00

Czy najdroższe opony zawsze są najlepsze? Postanowiliśmy to sprawdzić poddając u progu zimowego sezonu opony czternastu marek drobiazgowym testom na śniegu oraz na mokrym i suchym asfalcie.

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~NEO 2011-12-30

NARESZCIE zalewski /prezydent/ Mysli o Toruniu bo Pan poseł Męzydło Mysli tylko osobie i swojej władzy blokując wszystko co jest dla Torunia PERSONA NON GRATA Z TORUNIA DLA TAKIEGO POSŁA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.