mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń korzysta z pieniędzy unijnych

Toruń korzysta z pieniędzy unijnych

Władze Torunia starają się wykorzystać możliwość uzyskania pomocy finansowej z unijnych funduszy. Wśród projektów, które ubiegają się o dofinansowanie, są także inwestycje drogowe, mające na celu budowę i przebudowę szkieletu drogowego miasta.

Toruń korzysta z pieniędzy unijnych
Gmina Miejska Toruń zgłosiła kilka projektów, które otrzymały dofinansowanie samorządu województwa dla projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Jedna z zawartych w Urzędzie Marszałkowskim umów o dofinansowanie, dotyczy inwestycji drogowych.

Projekt związany z budową i przebudową głównego szkieletowego układu drogowego Torunia w osiach wschód-zachód oraz północ-południe będzie realizowany w latach 2008-2012, a jego całkowita wartość opiewa na kwotę 106,1 mln zł.

Projekt został podzielony na dwa zadania. Pierwsze będzie polegać na Budowie i przebudowie Trasy Staromostowej na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta. Zadanie obejmuje przebudowę ul. Szosa Chełmińska (droga wojewódzka nr 553) na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta (m.in. dobudowanie drugiej jezdni oraz chodników dwustronnych i dróg rowerowych). Planowane prace obejmują odcinek o długości około 3,3 km. Powstanie tam dwujezdniowa i dwupasmowa trasa. Droga ta jest częścią tzw. Trasy Staromostowej, przebiegającej od węzła Kluczyki przez istniejący most drogowy, al. Jana Pawła II oraz al. 700-lecia i ul. Szosa Chełmińska do granic administracyjnych Torunia. Całkowita wartość zadania to 35,4 mln zł.

Drugie zadanie wiąże się z budową Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Szosa Chełmińska (Węzeł Wybickiego). Inwestycja będzie miała 2 etapy. Pierwszy etap to odcinek od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosa Chełmińska. Projekt obejmuje wybudowanie dwóch jezdni z chodnikami i drogami rowerowymi na odcinku około 1,3 km. Projekt stanowi część Trasy Średnicowej Północnej, zaplanowanej w przebiegu od ul. Szosa Lubicka przez węzeł w ul. Wschodniej, węzeł w ul. Wybickiego do granic miasta w jego zachodniej części. Całkowita wartość I etapu to 32,9 mln zł. Z kolei drugi etap obejmuje odcinek od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Grudziądzkiej. Projekt zakłada wybudowanie dwóch jezdni z chodnikami i drogami rowerowymi na odcinku około 2,3 km. Docelowy standard techniczny to droga dwujezdniowa, dwupasmowa. W pierwszej fazie zostanie wybudowana droga jednojezdniowa, kończąca się na węźle drogowym w ul. Wschodniej, stanowiącym część Trasy Wschodniej z mostem przez Wisłę. Całkowita wartość II etapu to 37,8 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.