mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Transprojekt przygotuje dokumentację dla S19

Transprojekt przygotuje dokumentację dla S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do Lutoryża. Wykonawcą zadania jest krakowskie biuro projektowe „Transprojekt”.

Transprojekt przygotuje dokumentację dla S19
Podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego i dokumentacji przetargowej niezbędnej dla inwestycji związanej z budową drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Świlcza – Lutoryż. Wartość kontraktu finansowanego z funduszu TEN-T, to ponad 1,2 mln euro. Wykonawcą jest Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów „Transprojekt” Sp. z o.o. Planowany czas realizacji zadania to 87 miesięcy (wraz z nadzorem autorskim) od daty podpisania umowy.

Projektowany, 8,4 km odcinek jest jednym z etapów budowy większego 21,5 km odcinka Stobierna – Lutoryż, który stanowi część planowanej drogi ekspresowej S19. Będzie ona zaliczana do podstawowego układu komunikacyjnego Polski stanowiąc główną trasę komunikacyjną na kierunku północ – południe.

Fragment drogi ekspresowej S19 Stobierna – Lutoryż w połączeniu z odcinkiem autostrady A-4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Wschód oraz odcinkiem drogi krajowej nr  19 od węzła Rzeszów Wschód do granicy miasta, ma stanowić specyficzną obwodnicę Rzeszowa, rozwiązującą problemy komunikacyjne miasta w aspekcie ruchu tranzytowego na linii północ - południe.

Zakres robót obejmuje wykonanie dwujezdniowej drogi (po dwa pasy w każdą stronę), wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów, miejsc obsługi podróżnych, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~taki jeden 2008-06-01

ludzie, myślcie trochę, nadzór autorski prowadzi się w trakcie budowy! architekt pilnuje czy wykonawca buduje tak jak zostało zaprojektowane

~Dam 2008-05-30

Krótko mówiąc, Boguchwała że się wzięto za modernizacje układu dróg wokół Rzeszowa. Z punktu widzenia Euro2012 droga S-19 ma znaczenie raczej znikome, natomiast dla samego Rzeszowa i całego Podkarpacia ma z pewnością kluczowe, podobnie jak wszystkich województw na granicy wschodniej. Pozdrawiam Podkarpacie i powodzenia :)

~my 2008-05-30

to jest ten kawałek drogi na który czekam, żeby wreszcie ominąć "wspaniałą" Boguchwałę jadąc na Barwinek.....!!!!!!!

~X 2008-05-29

Sposób na wybudowanie 2000 km autostrad Jest jedno słowo, które może w tej chwili odegrać większą rolę przy budowie autostrad niż określenie ?cena za kilometr?. Tym magicznym hasłem-kluczem, autostradowym Sezamem jest ?sondaż?. Im bardziej i szybciej będzie spadało poparcie dla PO w sondażach, tym bardziej będzie musiała się ona brać do roboty by poprawić swoje notowania. W ten prosty sposób może powstać więcej dróg niż poprzez oczekiwania związane z Euro 2012. Partie polityczne reagują na problemy i wyzwania identycznie jak ludzie. Dlatego ogromne poparcie dla PO może spowodować, iż nieprędko będzie można szybko i bezpiecznie podróżować po naszym kraju. Jeśli cieszą się poparciem, to odbierają to jako jasny sygnał - jest dobrze. A jak jest dobrze, to nie ma potrzeby by cokolwiek zmieniać. Zwyczajnie nie ma sensu podejmowanie skomplikowanych działań, bo przecież nie wiadomo jaki efekt one przyniosą. A jak zaczyna się coś robić i iść naprzód, to zawsze można postawić fałszywy krok i coś zepsuć. Jak się nic nie robi, to się nie popełnia błędów i nic nie można zepsuć. Dlatego jako użytkownik polskich dróg mam gorącą prośbę do wszystkich ankietowanych osób w sondażach: nie deklarujcie poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Bez względu czy to sondaż telefoniczny, internetowy czy wywiad osobisty. Jeśli chcesz mieć drogi ? mów zawsze, że popierasz Prawo i Sprawiedliwość. Polska Ci tego nigdy nie zapomni. Niech rośnie poparcie w sondażach dla partii Jarosława Kaczyńskiego, a spada dla ugrupowania Donalda Tuska. Jak już drogi powstaną, to zawsze można jeszcze raz się zastanowić, kto realizuje wyborcze obietnice i na kogo oddać swój głos. Platforma ma siłę, pieniądze, środki oraz ludzi i może drogi w końcu wybudować. Do połączenia Pomorza z górami i wschodu z zachodem brakuje im tylko jednego ? realnej wizji, że do władzy wraca Jarosław Kaczyński. Spadek poparcia dla PO o 10% - to już nieźle dla naszych dróg, ale wciąż za mało by asfalt lał się strumieniami. Zmniejszenie słupka o 20% brzmi już naprawdę obiecująco. A jak stopnieje o 30%? Wtedy bardzo chętnie "przebranżowię" się na eksperta od budowy dróg, bo to będzie łatwe zajęcie. Moja prognoza będzie brzmiała: do Polski zaczną przyjeżdżać Niemcy, żeby uczyć się jak szybko budować autostrady. Jeśli poparcie dla PO nie zacznie spadać, to niestety będzie tak, że ze wszystkich polityków najwięcej wspólnego z naszymi drogami będzie miał prezydent Lech Kaczyński, który wykorzystał melodię z legendarnego serialu pod tytułem ?Polskie drogi? w swoim telewizyjnym orędziu...

~zyirytowany 2008-05-29

" 87 miesięcy (wraz z nadzorem autorskim)" czyli tzn ze w tych 87miesiacach bedzie tez budowane a oni beda nadzorowac zgodnosc i poprawnosc budowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.