1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Trasa Balicka bez funduszy

Trasa Balicka bez funduszy

Polskie Linie Kolejowe oraz strony zaangażowane w przebudowę układu drogowego wokół lotniska w Balicach uzgodniły, że będą współpracować przy przebudowie obu połączeń – drogowego i kolejowego. W pierwszej kolejności zostanie zmodernizowana linia kolejowa. Na budowę Trasy Balickiej i sieci dróg wokół lotniska jak na razie nie ma pieniędzy.

Trasa Balicka bez funduszy
W lipcu 2007 r. zostało zawarte porozumienie w sprawie realizacji „okołolotniskowej infrastruktury komunikacyjnej Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice”. Jego sygnatariuszami byli: Województwo Małopolskie, Gmina Kraków, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, MPL Kraków-Balice, PKP Polskie Lionie Kolejowe S.A. i Gmina Zabierzów.

Województwo, Gmina Kraków, GDDKIA oraz Port Lotniczy zleciły przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przebudowy układu drogowego, w tym budowy tzw. Trasy Balickiej. Taki wniosek został złożony do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie w grudniu 2008 r. PLK przystąpiły później do projektowania przebudowy linii kolejowej Mydlniki-Balice. W 2010 r. okazało się, że przebieg obu tras w kilku miejscach koliduje z sobą.  Prace projektowe zostaną skoordynowane, tak aby powstały oba układy komunikacyjne. Polskie Linie Kolejowe, których przedsięwzięcie jest bardziej zaawansowane i ma już zagwarantowane dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zrealizują swoje zadanie przy akceptacji stron zaangażowanych w przebudowę układu drogowego. Na budowę Trasy Balickiej i wielu inwestycji drogowych wokół lotniska na razie nie ma środków.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Komentuj:

~AQ 2011-04-17

Ostatnio widziałem jak pracownik jednej z dużych firm działajacych w branzy budowy dróg kręcił się wzdłóż rudawy robiąc zdjęcia - Coś sie szykuje po cichu co do TRasy Balickiej ? Czyżby projekt miał ruszyć po cihcu - wiadomo jak badzo jest kontrowersyjny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX Brown Edition - premiera
Lexus UX Brown Edition - premiera
Lexus UX w nowej wersji specjalnej Brown Edition jest nie tylko brązowy, ale przede wszystkim ma bogatsze wyposażenie.