mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r.

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r.

Budowa drogi ekspresowej S6 do Trójmiasta rozpocznie się najwcześniej w 2013 roku. O tak zwanej Trasie Lęborskiej, która ostatnio została przemianowana na Trasę Kaszubską, mówi się już od kilku lat. Droga pozwoli na ominięcie Gdyni oraz tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego dla podróżujących na trasie Szczecin – Gdańsk.

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r.

Przeciwko trasie S6 protestowali między innymi mieszkańcy Gdańska-Osowa. Teraz trwają prace projektowe nad ustaleniem ostatecznego wariantu budowy drogi. Między innymi to spowodowało, że budowa tej drogi nie rozpocznie się w najbliższych latach. Do roku 2013 zostaną przygotowane na trasie tylko dwie obwodnice Słupska i Lęborka. Pozostałe prace rozpoczną się po 2013. Inwestycja będzie realizowana w 2014 - 2015.

Trasa Kaszubska zwana też Trasą Lęborską to zapisany w planach odcinek drogi ekspresowej S6 od węzła Wysoka na Obwodnicy Trójmiasta do Bożepola Wielkiego koło Lęborka. Trasa Kaszubska znajduje się w korytarzu trasy Via Hanseatica.


Przeczytaj także:

Pomysł na ekspresową Szczecin – Koszalin (2007-02-02)

Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka (2006-11-28)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Zooz 2018-06-11

Witam w 2018 roku.... chyba zaczną budować !

~tomasz 2015-08-07

Witam w 2015 roku.... o trasie ani widu ani slychu...

~mundek38 2007-05-17

gdzie mozna znaleść dokladny przebiej tej Trasy? do do drogi w Wejherowie, zgadzam się z kierowcą

~kierowca 2007-04-19

Zżarli część finansów na modernizację i budowę drogi dwujezdniowej w Wejherowie i pociagnięcie jej dodatkowo w strone Bolszewa, czego nie było w planie no to teraz się udławili. Kaszubsy lokalni politycy jak tylko mogli ścigali się w wychwalaniu swoich sukcesów w lokalnych mediach i co teraz? Ano wielkie g......Teraz Tiry i inne rzęchy będą to małe trójmiasto rozjeżdzać i zagazowywać ile wlezie do 2015 roku, a może i dłużęj. Oto skutki działań tych politykierów za dychę. Należało postawić wszystko na przyśpieszanie budowy planowanej od lat trasy lęborskiej co by bardzo odciążyło ruch w małym trójmieście i nie rozbudowywanie tego co jest w Wejherowie. A tak apropos jadąc tą dwujezdniówką w Wejherowie to co chwilę tylko światła czerwone i czerwone a z boku to albo jeden samochód albo wcale szczególnie wieczorem. Inaczej jest taki ruch regułowany na południu Polski. Jak nie ma z boku żadnego samochodu to światło czerwone zmienia się fotokomurką na zielone.

~osskaa 2007-02-15

cóż, głupota GDDKiA w Gdańsku jest nieskończona! To jest bardzo ważna trasa, a skoro jej nie zaczną do 2013, to oznacza, że później też nie będzie na nią srodków. Dodatkowo całe Trójmiasto nie będzie mogło się rozwijać w stronę Kaszub. PERYFERYZACJA PÓŁNOCNEJ POLSKI TRWA!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.