mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasy alternatywne nad morze

Trasy alternatywne nad morze

Pięć tras alternatywnych z południa województwa zachodniopomorskiego nad morze będzie obowiązywać w tym sezonie wakacyjnym, od 20 czerwca. Z tras korzystać będą kierowcy jadący od strony Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Bydgoszczy oraz Poznania i Piły.

Trasy alternatywne nad morze
Na mapach z zaznaczonymi trasami alternatywnymi, oprócz miejsc pomiaru prędkości i utrudnień w ruchu, zaznaczone będą kąpieliska i plaże strzeżone. Mapy zostały przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji, we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
 
W budowie nadal są obwodnice Nowogardu, Miękowa oraz Troszyna, Parłówka i Ostromic – Dobrą wiadomością dla kierowców jadących nad morze drogą krajową nr 3 będzie wcześniejsze oddanie - na początku sezonu letniego, jednej jezdni obwodnicy Parowka oraz Miękowa – powiedział Grzegorz Dziedzina - Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA w Szczecinie.
 
Na drogach wojewódzkich prowadzonych będzie dziewięć dużych inwestycji, które mogą utrudnić dojazd nad morze. Obecnie prace  prowadzone są m.in. na drogach wojewódzkich nr 102, 103, 106, 107, 109, 110,  122, 156, 162, 177, 203, 205.
 
Bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi będą dostępne na stacjach benzynowych, w punktach informacji turystycznej, dodawane do lokalnej prasy oraz do pobrania ze strony internetowej www.szczecin.kwp.gov.pl.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 98 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Audi A3 – zasilane CNG (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

p_brz 2011-06-14

Proponuję przez Berlin... szybko, sprawnie i bezpiecznie... pozostaje jeszcze podróż przez pomorze ale to już inny problem...

~jumper 2011-06-13

Na podanej stronie zachodniopomorskiej Policji z propozycjami tras sugeruje się na przykład objazd rzekomo będącego w budowie fragmentu S3 Gorzów-Pyrzyce. Ale obciach - ta trasa jest od dawna otwarta =)

~astrolog 2011-06-13

MOPy na S3 maja byc dobudowane.

~kierowca 2011-06-13

A ja mam pytanie: Kto wpadł na pomysł budowy S3 Gorzów - Szczecin bez jednego parkingu (toalety) ? Czy ten ktoś kiedyś jechał na wakcje z dziećmi ? Czy ten ktoś widział co się teraz dzieje - ludzie zatrzymują się na pasie awaryjnym. ???

Jotgie 2011-06-13

Jeżeli możecie unikajcie drogi nr 11 na odcinku Piła - Podgaje! Stan nawierzchni to tragedia! Do tego w sezonie olbrzymie korki w Jastrowiu i czasami w Podgajach (między Jastrowiem a Podgajami jest wspólny odcinek DK11 i 22). Radzę jadąc od Poznania w Pile skręcić na drogę nr 188 do Złotowa i w m. Błękwit skręcić w lewo na Jastrowie by w Złotowie skręcić w prawo do Lędyczka. W Lędyczku skręcić w LEWO (paradoks - z powrotem na Piłę) by po ok. 600m skręcić w prawo na Okonek. W Okonku spowrotem wjedziemy na DK11. Dodam, że trasa jest dłuższa o dokładnie 12 km ale jedziemy piękną i równą trasą przez las (mało miejscowości) i wszystkie drogi (z wyjątkiem łącznie ok. 10km odcinków drogi 188) mają nowe nawierzchnię wykonane w ostatnich 2 latach łącznie z powiatówkami! Wiem, bo je... budowałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wady wzroku u kierowców
Wady wzroku u kierowców
Jak wynika z badań, nawet dwie trzecie kierowców w Polsce nie jest świadomych swojej wady wzroku lub korzysta ze źle dobranych okularów. To poważne zagrożenie.