mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim

Trwają prace na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim

Trwają prace na drogach modernizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w województwie kujawsko-pomorskim. Na DW nr 534 prace są na półmetku. W przebudowie jest  także DW nr 252.

Trwają prace na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim

Najwięcej utrudnień kierowcy powinni spodziewać się na odcinku DW nr 534 pomiędzy Golubiem-Dobrzyniem, a Rypinem. – Przebudowujemy 15-kilometrowy odcinek pomiędzy Szafarnią i Cetkami – mówi naczelnik wydziału Inwestycji, Piotr Jaworski. - Można powiedzieć, że wykonawca ma już za sobą półmetek robót. Kierowcy do czasu zakończenia inwestycji w listopadzie muszą się jednak liczyć z utrudnieniami. Oprócz ograniczeń prędkości i zwężeń w czasie układania asfaltu wprowadzany jest tam ruch wahadłowy.Na utrudnienia napotkają również kierowcy jadący z Inowrocławia do Włocławka. – Roboty pomiędzy Zakrzewem i Brzeziem i dalej do Włocławka to kolejny etap przebudowy ciągu DW nr 252, która rozpoczęła się w 2009 roku. W ramach tego zadania w 2010 roku ukończona została przebudowa odcinka 9,5 km DW nr 251. Obecnie na DW nr 252 na odcinku Zakrzewo - Brzezie wykonana została już wycinka drzew, remonty cząstkowe nawierzchni, poszerzenia oraz wbudowana warstwa profilowa. Na odcinku Pieranie – Zakrzewo trwają natomiast prace wykończeniowe. Początkowo zakładaliśmy zakończenie projektu do końca tego roku, jednakże z uwagi na prowadzoną równolegle budowę autostrady A-1 rozważamy przesuniecie terminu zakończenia prac na koniec 2012 roku. Nie chcemy by odnowiona nawierzchnia została zniszczona przez ciężki sprzęt budowlany obsługujący budowę autostrady A-1 – dodaje Piotr Jaworski.

W przypadku obu inwestycji oprócz nowej nawierzchni powstają również nowe chodniki, zatoki autobusowe,  zjazdy do posesji,  przepusty. Poza tym drogi po przebudowie otrzymują nowe oznakowanie pionowe i poziome. Zmienia się także geometria wielu ważnych skrzyżowań, gdzie często powstają lewo- i prawoskręty, dodatkowe przejścia dla pieszych.
 
W całym województwie trwają również powierzchniowe utrwalenia nawierzchni. Prace te zaplanowano na kilkudziesięciu odcinkach dróg wojewódzkich liczących w sumie ponad  60 kilometrów.

Modernizowane odcinki:

DW nr 252 (Zakrzewo-Brzezie - Włocławek), długość – ok. 25 km, termin zakończenia – 31.12.2012
DW nr 534 (Szafarnia-Cetki), długość – 15 km, termin zakończenia – 26.11.2011


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Jotgie 2011-07-28

Zgadzam się z Romanem - DK10 od Stryszka do Torunia do A1 powinna być jak najszybciej przebudowana na ekspresówkę.

~Roman z Bydgoszczy 2011-07-28

Nic nie pisze się n.t.budowy dróg w gminach wokół Bydgoszczy. Ostatnią większą budową był odcinek S-10 Stryszek - Białe Błota. Czyżby większość finansów na budowę dróg w Kujawsko-Pomorskiem przeniesiono na tereny wokół A-1 ?. Czy największe miasto w regionienie zasługuje na więcej inwestycji drogowych. Może mamy nieudolnych,lokalnych polityków?.

Jotgie 2011-07-22

\"Nie chcemy by odnowiona nawierzchnia została zniszczona przez ciężki sprzęt budowlany obsługujący budowę autostrady A-1\" - żart czy powaga?! Czy to oznacza, że droga WOJEWÓDZKA nie będzie przystosowana dla pojazdów o nacisku na oś 10T?! Dziasiaj w całej Polsce dostosowuje się drogi wojewódzkie z 9 do 10T (przerywana obwódka w oznaczeniu nr drogi) a w KP nie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.