mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Kolejny długi weekend sprawia, że na drogach pojawi się znów wielu podróżujących. Warto wiedzieć, jak wygląda sytuacja na najważniejszych polskich drogach podczas majowego odpoczynku.

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi
Kolejny długi weekend to czas wzmożonych podróży. Dlatego warto przed wyjechaniem w trasę sprawdzić w sieci lub skorzystać z infolinii GDDKiA pod numerem 19 111, czy na naszej drodze znajdują się utrudnienia.

W dniach 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00, a 1 i 3 maja w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Na pewno możemy się spodziewać wzmożonego ruchu na autostradach. Na drogach należących do GDDKiA objętych elektronicznym systemem poboru opłat viaTOLL, w okresie świątecznym zostanie zwiększona obsada kadrowa w punktach poboru opłat - dodatkowi pracownicy będą pomagali kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych. Możliwe będzie także uruchomienie bramek rewersyjnych, które przystosowane są do obsługi ruchu wjazdowego i wyjazdowego.

Na autostradzie A1 na odcinku Gdańsk - Toruń nie jest przewidywane ryzyko wystąpienia  dużego natężenia ruchu. W przypadku problemów koncesjonariusz autostrady deklaruje podjęcie działań usprawniających ruch, w tym m.in. zwiększenie ilości inkasentów obsługujących kierowców. Aktualne informacje drogowe można przeczytać na stronie internetowej www.a1.com.pl.

Na trasie autostrady A2 Świecko - Konin kasy będą pracowały w pełnej obsadzie, tak by uiszczanie opłat było prowadzone w sposób płynny. Aktualne informacje o sytuacji na tym odcinku, np. o utrudnieniach w ruchu, podawane będą na stronie internetowej www.autostrada-a2.pl.

Na autostradzie A4 (odcinek Katowice - Kraków) w obu punktach poboru opłat (w Brzęczkowicach i w Balicach) przewidziana jest pełna obsada bramek. Dodatkowo w PPO w Balicach, w sytuacjach spiętrzeń ruchu, zostanie uruchomiona tzw. bramka prawostronna. Aktualne informacje o sytuacji na tym odcinku, np. o utrudnieniach w ruchu, podawane będą na stronie internetowej www.autostrada-a4.pl.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq plug-in - Genewa 2016

auto motor i sport 2016-03-03

Hyundai Ioniq plug-in to jeden z trzech odmian tego modelu - są jeszcze hybrydowa oraz elektryczna. Pod maską tego auta pracuje benzynowa jednostka 1.6 GDI i motor elektryczny o łącznej mocy 141 KM. Do tego mamy bardzo niski współczynnik oporu powietrza Cx 0,24.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.