mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Aż pięć firm i konsorcjów stanęło do przetargu o budowę odcinka drogi S61 Via Baltica. Chodzi o fragment na odcinku od Śniadowa do obwodnicy Łomży.

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Nowy przetarg dotyczy projektu i budowy fragmentu Via Baltica na odcinku węzeł Śniadowo (z węzłem) do węzła Łomża Południe (bez węzła). W sumie powstanie ok. 17 km drogi ekspresowej.

Najniższą ofertę w wysokości 380 mln zł złożyła firma Polaqua sp. z o.o., natomiast najdroższą konsorcjum Rubau Polska Sp. z o.o. i Construcciones Rubau SA - w wysokości ponad 433 mln zł. Najwyższa oferta nie przekracza kwoty, jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na tą inwestycję - 491,4 mln zł. Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie przetargu. Przy wyborze kluczowa będzie nie tylko cena, ale przede wszystkim termin realizacji inwestycji.

Droga S61 jest częścią trasy Via Baltica przebiegającą przez Polskę. Trasa łączy kraje nadbałtyckie z południową Europą. Na wysokości Ostrowi Mazowieckiej odbija na północ w kierunku Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, aż do granicy Polski z Litwą w Budzisku. To właśnie tam połączy się z litewską drogą A5 biegnącą w stronę Kowna. Stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie.

Realizację drogi Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna podzielono na sześć odcinków. Otwarto już oferty we wszystkich przetargach. W tej chwili trwa wybór najkorzystniejszej oferty.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze
Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze
Mercedes jeszcze nie ukończył budowy fabryki silników benzynowych, a już zapowiedział uruchomienie drugiego w Polsce zakładu.