1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów

W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów

Powstanie nowe połączenie autostrady A-4 Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką nr 768 Korzyce – Brzesko w węźle Brzesko.  Inwestycja realizowana będzie przez  województwo małopolskie wspólnie z powiatem brzeskim oraz gminami: Szczurowa, Brzesko oraz Borzęcin.

W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów
Inwestycja obejmie odcinek drogi wojewódzkiej nr 768 przebiegający od skrzyżowania z drogą powiatową nr 43103 do skrzyżowania z drogą gminną nr 250691 Mokrzyska – ul. Zagrodzka – Bucze w rejonie miejscowości Wielgoszówka oraz odcinek od skrzyżowania z drogą gminną nr 250691 do przecięcia z istniejącą drogą wojewódzką nr 768. Całkowity koszt prac dokumentacyjnych oszacowano na kwotę ponad 1 mln zł, a inwestycja ma być zrealizowana w latach 2010-2011. Koszt nabycia gruntów wraz z wypłatą odszkodowań wynosi 2,5 mln (planowany jest do sfinansowania w 2011 r.) 80% kosztów mają pokryć środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a 15% to udział krajowy, (70% kosztów w ramach udziału krajowego zapewnia Województwo, natomiast 30% - łącznie Powiat oraz Gminy).

- Włączamy się w proces uzbrojenia węzłów autostradowych. Węzeł brzeski jest jednym z ważniejszych w Małopolsce. Podpisanie tej umowy jest istotnym elementem poprawy stanu komunikacji drogowej we  wschodniej części województwa małopolskiego i wraz z innymi kluczowymi inwestycjami, jak budowa kolejnych odcinków autostrady A4,  wpisuje się w schemat rozwoju transportu w naszym regionie - powiedział wicemarszałek woj. małopolskiego Roman Ciepiela.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~MIKI 2012-01-01

Kiedy rozpocznie sie budowa zjazdu w którym roku-

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus LC Convertible po tuningu TRD
Lexus LC Convertible po tuningu TRD
Oficjalny warsztat tuningowy Toyoty i Lexusa – Toyota Racing Development – przygotował ciekawy pakiet dla Lexusa LC Convertible.