mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W maju ruszą kolejne prace przy S11 - obwodnicy Poznania

W maju ruszą kolejne prace przy S11 - obwodnicy Poznania

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11. Prace na odcinku Złotkowo – Rokietnica rozpoczną się już w maju i zakończą w 2012 roku.  Budowa tej 7,7 kilometrowej części obwodnicy ma kosztować ok. 230 mln zł. Prace budowlane spowodują wiele utrudnień na lokalnych drogach.

W maju ruszą kolejne prace przy S11 - obwodnicy Poznania
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu podpisała umowę z Konsorcjum firm COLAS Polska Sp z o.o. oraz STRABAG Sp z o.o. na budowę Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania odc. Złotkowo - Rokietnica etap IIa długości 7,7 km w ciągu drogi ekspresowej S11.

Zakres inwestycji obejmuje między innymi budowę drogi ekspresowej (2 jezdnie po dwa pasy ruchu + pasy awaryjne), 2 węzłów ("Złotkowo" na przecięciu obwodnicy z drogą krajową nr 11, "Rokietnica" na przecięciu obwodnicy z drogą gminną "Trakt Napoleoński"). Wykonawca wybuduje także 12 wiaduktów, w tym obiekt, który będzie przebiegać nad Doliną Samicy - obszar chroniony Natura 2000.

Przypomnijmy, jeszcze w lipcu 2009 roku rozpoczęło budowę 14 km zachodniej części poznańskiego ringu. W tym przypadku prace wyniosą prawie 469 mln zł. Odcinek nowej trasy S11 na odcinku Złotkowo – autostrada A2 (Głuchowo) powstanie w niespełna dwa lata.

Obwodnica Zachodnia miasta Poznania strona północna w ciągu drogi krajowej S-11 ma na celu wyprowadzić ruch tranzytowy północ-południe z Poznania. Poprzez połączenie z autostradą A-2 oraz z  S-5 zachodnia obwodnica m. Poznania (strona południowa), przedmiotowa trasa stanie się ważnym szlakiem komunikacyjnym na mapie Polski. Obecnie ruch tranzytowy północ-południe odbywa się w całości przez miasto Poznań, przez tereny o intensywnej zabudowie. Budowa drogi  pozwoli skrócić czas przejazdu przez Poznań oraz w znacznej mierze przyczyni się do poprawy jakości środowiska (hałas, emisje zanieczyszczeń do powietrza) w okolicach dróg tranzytowych wewnątrz aglomeracji poznańskiej.

 Ponadto jesienią 2009 roku rozpoczęto prace przy budowie wschodniego obejścia Poznania - drogi ekspresowej S5 z Poznania do Gniezna. W sumie budowa ponad 35 km trasy ekspresowej S5 oraz przebudowa do standardu drogi dwujezdniowej istniejącego już około 5 km odcinka pod Gnieznem wyniesie ponad 1 mld zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Jotgie 2010-04-19

Tutaj czytelniejsza mapka [[poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,7788094,Mozna_budowac_kolejny_odcinek_obwodnicy.html]] Jednak trzeba tu dodać, że bez 5-kilometrowego odcinka Rokietnica - Swadzim cała ta obwodnica nie ma sensu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?