1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Wakacyjne utrudnienia drogowe w Krakowie

Wakacyjne utrudnienia drogowe w Krakowie

- W lipcu i sierpniu panuje mniejszy ruch, wielu krakowian wyjeżdża z miasta, nie ma też studentów. Dlatego w tym właśnie czasie realizujemy wiele inwestycji drogowych   – mówi Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Wiążą się z tym utrudnienia dla kierowców. Największe kłopoty napotkamy w związku z kompleksową przebudową ronda Ofiar Katynia.

Wakacyjne utrudnienia drogowe w Krakowie

Od kilku tygodni, wraz z rozpoczęciem budowy tunelu oraz montażem elementów estakady, wprowadzono na rondzie nową organizację ruchu. Zlikwidowano skręty w lewo na rondzie, wyznaczono nowe trasy objazdowe dla samochodów i komunikacji miejskiej. Taka organizacji ruchu potrwa do końca wakacji. Cała inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Nie lepiej jest we wschodniej części Krakowa. Tu utrudnienia napotkamy w związku z budową linii szybkiego tramwaju do ulicy Golikówka. Przewężenia jezdni wprowadzono już na odcinku od ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski i ulicę Klimeckiego w kierunku wschodnim. Źle jeździ się też ulicami Nowohucką i Powstańców Wielkopolskich, gdzie powstaje estakada drogowa. Zmiany i utrudnienia wprowadzono w rejonie ulic Saskiej i Lipskiej.

W tej części miasta poprawę powinniśmy odczuć jeszcze przed końcem wakacji. Do końca sierpnia planowane jest uruchomienie dwukierunkowego tramwaju, który będzie się poruszał po nowym torowisku przez most Kotlarski do ulicy Nowohuckiej.

Najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca rozpocznie się włączanie budowanej obecnie ulicy Lema do alei Pokoju. To będzie się wiązało z czasowym wyłączeniem z ruchu komunikacji tramwajowej wzdłuż alei Pokoju. Kłopoty z przejazdem między Plazą a M1 napotkają też kierowcy. Ta faza inwestycji potrwa około 2 tygodni.

Za to do końca lipca będą trwały prace modernizacyjne na ulicy Długiej. Wcześniej, bo do połowy lipca, uruchomione będzie skrzyżowanie ulic Długa i Basztowa. Wtedy, wokół Plant - ulicami Podwale, Dunajewskiego i Basztową zaczną kursować tramwaje.

Wyłączony z ruchu samochodowego i tramwajowego będzie za to ciąg ulic Franciszkańska i Dominikańska. Prace remontowe mają się tu rozpocząć około 7 lipca. Modernizacja torowiska i ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej potrwa do października.

Do końca lipca częściowo nieprzejezdne będą ulice Podgórska i Brodzińskiego. Ma to związek z pracami montażowymi kładki przez Wisłę.

Utrudnienia będą też na ulicach w rejonie parkingu podziemnego pod placem Na Groblach. Do końca października trwa tam remont nawierzchni i chodników.


Podobne wiadomości:

Infiniti M37 wjeżdża do polskich salonów

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo reaguje na wzrost popytu na elektryczne modele
Volvo reaguje na wzrost popytu na elektryczne modele
W belgijskiej Gandawie wytwarzane jest pierwsze elektryczne Volvo, a już niebawem ma ruszyć produkcja drugiego takiego modelu. Do tego z taśm tej fabryki zjeżdża XC40 w wersji plug-in, na które popyt szybko rośnie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, Volvo Cars zwiększa moc produkcyjną zelektryfikowanych aut w swoim belgijskim zakładzie.