1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Wakacyjny raport utrudnień na drogach krajowych

Wakacyjny raport utrudnień na drogach krajowych

Wakacje to czas urlopów, ale też wzmożonej aktywności ekip budujących i remontujących drogi. Niestety ze zwiększoną aktywnością służb drogowych, łączą się utrudnienia dla kierowców. Przed wakacyjną podróżą warto wziąć pod uwagę lokalne remonty dróg, zamknięte trasy i objazdy i uzbroić się w cierpliwość…

Wakacyjny raport utrudnień na drogach krajowych

Dolnośląskie:

A4 - Zamknięty jest węzeł Złotoryja z uwagi na remont drogi wojewódzkiej nr 364 na odcinku Legnica - Złotoryja. Objazd do Złotoryi dla jadących drogą A-4 z kierunku Wrocławia i z kierunku Jędrzychowic - zjazd na węźle Chojnów na drogę nr 328 do Złotoryi. Objazd drogi wojewódzkiej nr 364 na odcinku Legnica - Złotoryja został poprowadzony drogą nr A-4: zjazd na węzeł Legnica na dr A-4 do węzła Chojnów i drogą nr 328 do Złotoryi. Kolejny objazd drogą krajową nr 3 obwodnica Legnicy do drogi krajowej nr 94 i drogą nr 94 z Legnicy do Chojnowa. W Chojnowie zjazd na drogę wojewódzką nr 328 do Złotoryi.

A18 - W związku z remontem dróg gminnych z włączeniem do drogi krajowej A-4 (A-18) zamknięty jest pas ruchu powolnego w kierunku na Olszynę. Ograniczenie prędkości do 50 km/h poprzez stopniowanie.

DK – 3 – Do końca lipca potrwają utrudnienia związane z przebudową drogi na odcinku Szklarska Poręba –Jakuszyce. Ruch sterowany jest sygnalizacją oraz obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h.

DK – 5 – W związku z przebudową drogi na trasie Kostomłoty Strzegom na odcinku 200 m (Kostomłoty – Wichrów) ruch odbywa się wahadłowo. Na całym przebudowywanym odcinku wprowadzono ograniczenie prędkości do 40km/h.

W przebudowie jest też blisko 12,5 km odcinek trasy Trzebnica – Wrocław. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. W miejscu gdzie przebudowywany jest most  (w km 345+200) wyznaczono objazd. W miejscach zajęcia połowy jezdni – odbywa się ręczne kierowanie ruchem.

W okolicach miejscowości Borki w przebudowie jest most. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h.

DK – 39 – W związku z remontem mostu  w miejscowości Głęboka kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w postaci – ruchu wahadłowego i ograniczenia prędkości do 40km/h.

DK – 46 – Przebudowywane są odcinki dróg Kłodzko – Podzamek, Podzamek – Mąkolno, Mąkolno -Złoty Stok- gr. woj opolskiego. Obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK – 94 – Na blisko 5 km odcinku Mazurowice – Wilczków w związku z przebudową drogi wyznaczono ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK – 94d – Na trasie Bolesławiec – Krzywa trwa przebudowa mostu. Wprowadzono zakaz wjazdu pojazdom powyżej 30 ton oraz ograniczenie prędkości do 40km/h.


Kujawsko-pomorskie:


S10 – W związku z przebudową drogi na trasie Czerniewice – Lubicz obowiązują ograniczenia prędkości do 60 km/h i 80 km/h.

DK – 1 – Na ponad 12,5 km odcinku trasy Michalin - Włocławek trwa remont drogi. Na remontowanym odcinku występują cztery wahadła o łącznej długości około 4 kilometrów. Opóźnienie czasowe to około 40 minut. Ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Do połowy lipca potrwa przebudowa mostu na trasie Włocławek – Mikanowo. Ruch odbywa się równolegle do drogi krajowej Nr 1 drogą techniczną ze skrzyżowaniem z przejazdem kolejowym. Przejazd zamykany jest do stu razy w ciągu doby, czas zamknięcia od 5 do 10 min.

DK – 10 – Z powodu zamknięcia łącznicy na drodze S10 (węzeł Lubicz – budowa autostrady A1) wyznaczono objazdy: 1. dla kierunku Łódź - Gdańsk oraz Łódź - Toruń i odwrotnie drogą krajową nr 10 - do skrzyżowania z drogą woj. nr 552 w Lubiczu i dalej dr. woj. 552 w kierunku Grębocina (sk. z dk 15) i Łysomic bez zmian. 2. Wyjazd z Torunia w kierunku Łodzi drogą kraj nr 15 do Grębocina - drogą woj. 552 do Lubicza- dr. kraj. nr 10 do dr. S10. W godzinach szczytu komunikacyjnego tworzą się 'korki'.

DK – 16 – Z powodu remontu mostu na trasie Dolna Grupa – Grudziądz wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK – 25 – Na ponad 3 km odcinku w miejscowości Tryszczyn modernizowana jest droga. Obowiązuje ograniczenie prędkości d 40 km/h.

DK – 55 – W związku z budową autostrady na trasie Grudziądz - Stolno w miejscowości Klęczkowo występują ograniczenia: dopuszczalna prędkość do 30 km/h, ruch sterowany sygnalizacją.

DK – 62 – Na odcinkach trasy Grodztwo – Gocanowo oraz w miejscowości Janocin w związku z remontem drogi wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Analogiczne utrudnienia na 1km odcinku trasy Kruszwwica – Grodztwo. Tu prace związane z remontem nawierzchni potrwają do 20 sierpnia.


Lubelskie:


DK – 12 – Remont mostu w miejscowości Zagrody. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja i ograniczenie prędkości do 50km/h. Utrudnienia potrwają do 15 lipca.

DK – 19
– W miejscowości Stróża na trasie Kraśnik - Janów Lubelski przebudowywany jest most. Utrudnienia spowodowane są wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Prace potrwają do końca lipca.
Ponadto na ponad 2,6 km odcinku trasy Janów Lubelski – Łążek trwają prace związane z przebudową drogi. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 48 – W przebudowie jest 10 km odcinek drogi Moszczanka – Kock. Na czas prowadzonych prac obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlna, zakaz wjazdu pojazdów powyżej 12 t  oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 63 – Remont mostu w miejscowości Brzozowy Kąt powoduje, ze na kierowców Czekaja ograniczenia prędkości do 50 km/h oraz ruch wahadłowy. Prace zakończa się z końcem lipca.

DK – 74 – Trwa remont mostu w Annopolu. Utrudnienia to ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz ruch wahadłowy.

Remont nawierzchni na ponad 6 km odcinku trasy Zamość – Karp wymusza ograniczenie prędkości do 50km/h.

Na trasie Zamość - Hrubieszów w miejscowości Hostynne prowadzone są prace remontowe na moście. Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniem prędkości do 50 km/h oraz ruchem wahadłowym.


Lubuskie:


DK – 2 – Największe utrudnienia związane są z budową autostrady A2. Na trasie Świecko – Rzepin na poszczególnych odcinkach prac wprowadzane są ograniczenia prędkości do 60 km. Na 5,5 km odcinku zamknięta została jedna jezdnia - północna (lewa) i cały ruch skierowano na jezdnię południową (prawą), na której obowiązuje ruch dwukierunkowy oraz zakaz wyprzedzania. Na pozostałych odcinkach trwają roboty związane z wydzieleniem pasa technicznego - strona lewa w ramach budowy autostrady A2. Występuje zmiana przebiegu kierunku ruchu. Na kolejnym 400 m odcinku trasy zamknięto drogę krajową nr 2 i poprowadzono ruch drogą objazdową ('bajpas'). Utrudnienia: wprowadzono zmianę kierunku ruchu, ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Podobnie w miejscowości Rzepin obowiązuje zamknięcie drogi krajowej nr 2 na odcinku 450 m i poprowadzenie ruchu drogą objazdową -'bajpas'. Utrudnienia:  wprowadzono zmianę kierunku ruchu, ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Na trasach Poźrzadło-Stok, Gronów - Stok i Świebodzin - Brójce w związku z budową  wiaduktów autostradowych obowiązuje objazd drogą zastępczą i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Do 10 lipca potrwają utrudnienia spowodowane remontem nawierzchni obwodnicy Świebodzina. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany ręcznie i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 3
– W związku z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku III : węzeł Myslibórz - węzeł Gorzów Północ-województwo lubuskie na odcinkach tras Jastrzębiec - Gorzów Wlkp., Jastrzębiec-Marwice, Marwice-Gorzów obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h, 70 km/h. Na jednym z odcinków trasy Jastrzębiec-Marwice wprowadzono objazd drogi krajowej nr 3.

Z kolei na odcinku trasy Jordanowo-Świebodzin w związku z budowa wiaduktu autostradowego obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Poza tym prace przy odnowie nawierzchni obwodnicy Świebodzina utrudniają przejazd ponad 3,7 km odcinkiem drogi. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zalecane jest korzystanie z wyznaczonego objazdu.

DK – 12 – Powstaje obwodnica miasta Łęknica. Prace mające na celu włączenie obwodnicy Łęknicy do istniejącej drogi krajowej nr 12 wymuszają na trasie Łęknica-Trzebiel ograniczenia prędkości do 70 km/h.
Na ponad 4,5 km odcinku trasy Trzebiel – Królów trwa przebudowa drogi. Ruch wahadłowy sterowany jest sygnalizacją świetlną. Obowiązuje zakaz wyprzedzania. Dozwolony limit prędkości to 60 km/h.

DK – 22
– Na trasie Kostrzyn nad Odrą – Słońsk postępują roboty związane z rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu w ciągu DK nr 22. Na odcinku około 50 m obowiązuje sterowanie ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej, zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h. występuje także zmiana przebiegu kierunku ruchu.

DK – 27 - Remont cząstkowy nawierzchni na około 16 km odcinku trasy Nowogród Bobrz. - Zielona Góra. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany ręcznie i ograniczenie prędkości do 70 km/h. Może wystąpić wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na okres do 10 min. Utrudnienia potrwają do 16 lipca.


Łódzkie:

A2 – na węzłach Wartkowice, Emilia, Piątek, Stryków oraz na odcinku Stryków – Piątek trwają roboty związane z dostosowaniem autostrady do autostrady płatnej - budowa punktów poboru opłat. Ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Natomiast na węźle Emilia zamknięty jest wjazd i wyjazd.

DK – 12 - W miejscowości Sieradz ruch na przebudowywanym odcinku drogi nr 12 odbywa się po zawężonej do 6 m części jezdni na której etapowo odcinkami o długości do 500 mb prowadzone są roboty z wprowadzeniem ruch wahadłowego. Na czas prowadzenia robót i konieczności zamknięcia wlotów dróg podporządkowanych zostały wyznaczone objazdy dla ruchu lokalnego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prace potrwają do końca lipca.

W miejscowości Ostrówek trwa budowa przepustu wraz z rozbudową istniejącego mostu przez rzekę Tymiankę w m. Ostrówek. Ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Na trasie Sulejów – Opoczno w miejscowości Stok przebudowywane jest skrzyżowanie. Obowiązuje zakaz wyprzedzania na 500m, zwężenie 1 pasa ruchu do 3m oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK – 42 – W miejscowości Dworszowice Kościelne  w przebudowie jest most. Ruch kierowany jest sygnalizacją świetlną. Obowiązuje ograniczenie prędkości.

DK – 72 – Do 20 lipca potrwa przebudowa drogi w miejscowości Poddębice. Prace wymuszają wprowadzenie ruchu wahadłowego oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.


Małopolskie:


A4 - W związku z modernizacją obiektów mostowych na autostradzie A4 Katowice-Kraków zmieniona została organizacja ruchu. Zwężeniu uległy pasy ruchu w obu kierunkach na bardzo krótkich odcinkach pomiędzy: Placem Poboru Opłat w Mysłowicach a Węzłem Jeleń, Węzłem Jeleń a Miejscem Obsługi Podróżnych Kępnica/Zastawie oraz pomiędzy Węzłem Chrzanów a Węzłem Rudno. Na ww. odcinkach autostrady wprowadzono ograniczenie prędkości do 80 km/h. Zamknięto wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi Chrzanów-Balin.Objazd dla kierunku z Krakowa do Oświęcimia odbywa się oznakowaną trasą: ulicą Działkową, Wodzińską i Sienkiewicza. Objazd dla kierunku z Katowic do Balina odbywa się z wykorzystaniem Węzła Chrzanów.Zamknięto wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi powiatowej K2121 w Balicach. Objazd odbywa się oznakowanymi trasami.

DK - 4 - Bochnia (obwodnica)  - z powodu osuwiska popowodziowego  wyłączony jest jeden pas ruchu w kierunku Tarnowa, ruch odbywa się drugim pasem. Ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

DK – 7 -  Modlniczka  - na 0,5 km   odcinku trwa rozbudowa węzła drogowego (w ramach inwestycji Radzikowskiego – Modlnica).Wewnętrzne pasy ruchu na łącznicach węzła Radzikowskiego relacji Kraków – Katowice i Katowice – Kraków są zamknięte dla ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W Libertowie na kilometrowym odcinku trwa przebudowa skrzyżowania.Jedna jezdnia jest zamknięta, ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią; obowiązuje ograniczenie prędkości o 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Natomiast w Myślenicach realizowane są prace przy przebudowie ul. Mostowej. Utrudniony jest zjazd z „zakopianki” na Zarabie.

DK -28 – Na trasie Świnna Poręba – Skawce trwa przebudowa 6,7 km odcinka drogi. Lokalne zwężenia pasa ruchu, a okresowo - na kilkusetmetrowych odcinkach - ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W Limanowej przebudowywany jest 2 km odcinek drogi. Występują lokalne zwężenia pasa ruchu, a okresowo - na kilkusetmetrowych odcinkach - ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W miejscowości  Chełmiec realizowana jest inwestycja polegająca na przebudowie skrzyżowania. Lokalne zwężenia pasa ruchu, a okresowo ruch wahadłowy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Duże utrudnienia na ponad 10 km odcinku trasy  Nowy Sącz – Mszalnica Cieniawa – Ptaszkowa, Grybów – Biała Niżna w związku z przebudową drogi. Lokalne zwężenia pasa ruchu, a okresowo - na kilkusetmetrowych odcinkach - ruch wahadłowy. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

DK - 44 – W miejscowości Jaśkowice trwa przebudowa mostu na potoku Kopytowskim. Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

DK – 47 – W miejscowości Klikuszowa  trwa przebudowa mostu na potoku Lepietnica. Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym przy ograniczeniu prędkości do 30 km/h i zakazie wyprzedzania.

W Nowym Targu trwa naprawa wiaduktu. Dwa pasy prawej jezdni (kierunek do Zakopanego) są zamknięte, ruch odbywa się trzecim pasem; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Ponadto w Nowym Targu remontowany jest most na rzece Czarny Dunajec. Jedna jezdnia jest zamknięta, ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią. Ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

DK – 49 – Awaria wiaduktu w Nowym Targu powoduje, że lewy pas prawej jezdni (kierunek do Krakowa) jest zamknięty, ruch odbywa się drugim pasem; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

DK -52
– Na trasie Bulowice – Andrychów, Chocznia, Chocznia-Wadowice  w przebudowie jest 6,6 km odcinek drogi. Lokalne zwężenia pasa ruchu, a okresowo - na kilkusetmetrowych odcinkach - ruch wahadłowy. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

DK - 75
– W miejscowości Czchów, Maciejowa i Kotów naprawiane są uszkodzenia popowodziowe. Połowa jezdni jest zamknięta, ruch odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

DK – 79 – W miejscowości Krzeszowice budowany jest wiadukt nad linią PKP. Od strony Krzeszowic dojazd do wiaduktu odbywa się wahadłowo jednym pasem. Ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W miejscowości Wawrzeńczyce   w przebudowie jest mostu na potoku Rudnik. Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.
Przebudowywany jest także most na rzece Nidzicy w miejscowości Ławy. Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

DK – 87 – Trwa przebudowa wiaduktu nad linią PKP w miejscowości Rytro. Ruch na dojazdach do obiektu odbywa się wahadłowo, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

W  Piwnicznej na ponad kilometrowym odcinku trwa walka z osuwiskami (nasilone po powodzi). Połowa jezdni jest wygrodzona i wyłączona z ruchu, który odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Po drodze mogą poruszać się wyłącznie pojazdy o masie całkowitej do 2,5 tony.


DK – 94
– W miejscowości Modlnica trwa budowa węzła drogowego (w ramach inwestycji Radzikowskiego – Modlnica). Na kilometrowym odcinku jedna jezdnia jest zamknięta, ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Należy zwrócić uwagę na ciężkie pojazdy wyjeżdżające z budowy. Ponadto na 0,5 km odcinku także w związku z budową węzła drogowego (w ramach inwestycji Radzikowskiego – Modlnica) ruch dwukierunkowy odbywa się po drodze objazdowej zbudowanej w sąsiedztwie budowy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.


Mazowieckie:


DK – 9 – W związku z przebudową zamknięty jest kilometrowy odcinek drogi  na trasie Radom – Iłża. Objazd dla samochodów ciężarowych jadących od granicy woj. mazowieckiego/świętokrzyskiego w kierunku Radomia od m. Iłża - drogą wojewódzką nr 747 do m Lipsko, drogą krajową nr 79 do Zwolenia, drogą krajową nr 12 do Radomia objazd dla samochodów osobowych od m. Makowiec drogą powiatową do m. Maków i dalej ulicami miasta Radomia, w drugą stronę objazd poprowadzono tymi samymi trasami.

DK – 48 – Na trasie Białobrzegi - Kozienice w miejscowości Trawka remontowany jest most. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK – 53 – Utrudnienia na blisko 19 km odcinku trasy Myszyniec-Kadzidło. Remont nawierzchni potrwa do 8 lipca. Do tego czasu miejscami ruch odbywa się wahadłowo,obowiązuje ograniczenie prędkości do 60km/h.

DK – 60 – Prace remontowe na około 5 km odcinku na trasie obwodnica Gostynina-Łąck. Zwężenie jezdni wymusza ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK – 61 – Remont mostu na trasie Serock – Pułtusk powoduje, że ruch odbywa się wahadłowo, a maksymalna dopuszczalna prędkość to 40km/h.

DK – 62 – Na trasie Wola Czerwińsk – Czerwińsk na odcinku około 2,5 km remontowana jest nawierzchnia. Wprowadzono ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 50km/h. Prace potrwają do końca lipca.

Do połowy lipca potrwa remont 14 km odcinka drogi na trasie Kamieńczyk -Łochów m.Gwizdały. Obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów powyżej 10 ton, ograniczenie prędkości do 60km oraz miejscami ruch wahadłowy.

Trwa także przebudowa mostu przez rzekę Bug w miejscowości Frankopol (na trasie Sokołów Podlaski – Drohiczyn). Od dnia 27.04.2010 na czas szalowania, zbrojenia i betonowania płyty mostu wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, z wyłączeniem maszyn rolniczych i autobusów komunikacji regionalnej. Zalecany objazd : Siemiatycze droga krajowa nr 19- Międzyrzec Podlaski - droga krajowa nr 2- Siedlce- droga krajowa nr 62- Sokołów Podlaski i odwrotnie tą samą trasą. Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją i ograniczenie prędkości do 40km/h.


DK – 63 – Trasa Sokołów Podlaski - Siedlce około 4 km odcinek Chodów – Strzała – budowane są chodniki. Zwężenie jezdni wymusza ograniczenie prędkości do 40km/h.

DK -79 – Do końca  lipca potrwa remont mostu w miejscowości Zwoleń (ul. Perzyny). Zwężenie drogi, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną, ograniczenie prędkości do 50 km – to utrudnienia jakie czekają na kierowców.


Opolskie:

A4 – Na około 8 km odcinku Prądy – Dąbrówka remontowana jest nawierzchnia autostrady. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace potrwają do 10 lipca.

DK – 38 - Remont obiektu mostowego na odcinku w Pietrowicach Głubczyckich. Na przedmiotowym odcinku skrajnia ograniczona do jednego pasa ruchu. Ruch odbywa się wahadłowo i jest kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników wykonawcy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 45 - Budowa skrzyżowania drogi krajowej Nr 45 z obwodnicą południową Kędzierzyna-Koźla. Na przedmiotowym odcinku wyłączona z ruchu cała droga na odcinku 600 m. Ruch odbywa się łącznicą szerokości 8,0 m. Utrudnienia potrwają do 10 lipca.

Ponadto w Kluczborku trwa przebudowa drogi. Objazd ul. Katowickiej w ciągu drogi krajowej nr 45 (dla obu kierunków ruchu) zgodnie z ustawionym oznakowaniem, ulicami miasta Kluczborka - od Placu Niepodległości (rondo), ulicami: Jagiellońską, Jana Pawła II, Byczyńską do drogi krajowej nr 11. Długość objazdu 7 km.

W miejscowości Polska Cerkiew trwa remont obiektu mostowego. Na odcinku ponad 0,6 km wyłączony prawy pas ruchu. Ruch w kierunku Raciborza odbywa się odbywa się objazdem wokół obiektu mostowego drogą gminną. Ruch w kierunku Kędzierzyna - Koźla odbywa się bez utrudnień. Prace potrwają do polowy lipca.

DK – 46 – W miejscowości Ozimek na 0,5 km odcinku budowane są ekrany akustyczne. Zwężenie drogi wymusza ruch wahadłowy. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 94
– W Skarbimierzu realizowane są roboty związane z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 94 oraz 39 na rondo.

Ponadto do końca lipca potrwają prace przy remoncie mostu na trasie Buszyce – Skorogoszcz.


Podkarpackie:


DK – 4 – Na 7,5 km odcinku trasy Machowa-Pilzno realizowane są roboty związane z likwidacją skutków powodzi. Obowiązuje ograniczenie prędkości 50km/h, zakaz wyprzedzania, lokalne zwężenia jednostronne. Prace potrwają do 17 lipca.

Na remontowanym blisko 6,5 km odcinku trasy Nagawczyna - Brzezówka występuje zwężenie jezdni do dwóch pasów, po jednym w każdym kierunku szer. po 3,5 m.  W miejscu robót obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50km/h, roboty są prowadzone zmiennie po stronie lewej i prawej i w osi. Prace potrwają do 17 lipca.

Także na ponad 14 km odcinku trasy Pilzno-Nagawczyna jest zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w każdym kierunku. Roboty prowadzone są na przemian po stronie prawej, lewej i w osi. W miejscu prowadzenia robót obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50km/h - lokalnie ruch wahadłowy.

Dodatkowo utrudnienia na obwodnicy Ropczyc (ponad 4 km odcinek). Na remontowanym odcinku zwężona jezdnia do dwóch pasów ruchu po jednym w każdym kierunku ( lokalnie odcinkami) szerokości 3,5 m. W miejscu prowadzenia robót obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50km/h. Roboty są prowadzone odcinkami, zmiennie po stronie lewej, prawej lub w osi - lokalnie ruch wahadłowy.

Utrudnienia także na około 13 km odcinku trasy Ropczyce-Sędziszów Małopolski – Klęczany. Na remontowanym odcinku zwężona jezdnia do dwóch pasów ruchu po jednym w każdym kierunku (lokalnie odcinkami) szerokości 3,5 m. W miejscu prowadzenia robót obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50km/h. Roboty są prowadzone odcinkami, zmiennie po stronie lewej, prawej lub w osi - lokalnie ruch wahadłowy.

DK – 9 - W Nagnajowie remont dwóch wiaduktów nad drogą DK 9 z remontem skrzyżowania i budową oświetlenia. Ruch dwukierunkowy po zmienionej trasie przejazdu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, zakaz wyprzedzania.

Ponadto w miejscowości Rudna Mała trwają roboty związane z budową węzła autostradowego, utrudnienia wynikają z wyjazdu maszyn z placu budowy na DK 9. Obowiązuje ograniczenie prędkości 50km/h.
Na ponad 12 km odcinku trasy Jasienica Rosielna-Iskrzynia trwają prace przy przebudowie drogi. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

W miejscowości Miejsce Piastowe utrudnienia w związku z oberwaniem nasypu korpusu drogowego. Jezdnia jest zwężona, ruch odbywa się wahadłowo ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Prace potrwają do 24 lipca.

Trudna sytuacja także w miejscowości Dukla. Wprowadzono ruch jednokierunkowy w obrębie odbudowywanego nasypu i przepustu - likwidacja szkód powodziowych. W miejscu prowadzonych robót ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

DK – 19 – Na trasie Lublin - Rzeszów w miejscowości Zarzecze most przez rzece  San jest w remoncie. Wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 30 km/h ze względu na zły stan mostu. Czas oczekiwania do 5 min.

Na ponad 5 km odcinku trasy Kamień - Sokołów Małopolski remontowana jest nawierzchnia. Zaleca się ograniczenie prędkości do 50 km/h i zwiększenie odstępów między pojazdami z uwagi na możliwość występowania nie związanych grysów na nawierzchni jezdni.

Dodatkowo w związku z budową autostrady w miejscowości Nowa Wieś (trasa Jasionka – Rzeszów) została zwężona jezdnia. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

DK – 28 – Utrudnienia w miejscowości Besko na moście przez rz. Wisłok. Zwężenie jezdni i ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją.

Do końca lipca potrwa przebudowa obiektu mostowego w miejscowości Pisarowce. Wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W miejscowości Korzeniec utrudnienia popowodziowe związane z uaktywnieniem się osuwiska, poprzeczne pęknięcia w nawierzchni. W związku z osłabieniem nośności drogi w obrębie osuwiska, wprowadzono ograniczenie nośności do 10 ton oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. Podobna sytuacja jest w miejscowości Krępak i Cisowa.

DK – 73 - W miejscu zniszczonego przez wody powodziowe obiektu mostowego: przez potok Kamienica w m. Kamienica Dolna wybudowany został most tymczasowy, po którym ruch kołowy odbywa się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnej. Wykonany obiekt inżynierski przenosić będzie obciążenia normatywne, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych.

Kolejne popowodziowe utrudnienia w miejscowości Bukowa. Uaktywnienie osuwiska. Poprzeczne pęknięcie w nawierzchni. Droga zamknięta dla ruchu. Objazd wyznaczono: droga nr 4 Pilzno-Rzeszów, droga nr 9 odc. Rzeszów-Miejsce Piastowe, droga nr 28 odc. Miejsce Piastowe-Jasło lub droga woj. nr 988 Babica-Warzyce.

Ponadto w miejscu zniszczonego przez wody powodziowe obiektu mostowego: przez potok Liczkówka w m . Kołaczyce wybudowany został most tymczasowy po którym ruch kołowy odbywa się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnej . Wykonany obiekt inżynierski przenosić będzie obciążenia normatywne, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych.


DK – 77 – Do 10 lipca powinna obowiązywać przerwa w ruchu na odcinku Sandomierz (gr. woj. podkarpackiego) - Trześń. Uszkodzony korpus drogi, pobocza, część jezdni. Dopuszczony tylko ruch lokalny. Objazd w kierunku Tarnobrzega drogą wojewódzką nr 871, objazd w kierunku Sandomierza- w m. Zaleszany przez m. Annopol (DW Nr 856).


Podlaskie:


DK – 8 – Do końca lipca ograniczenie prędkości do 50 km/h na trasie Sztabin – Augustów w miejscowościach: Kamień, Podcisówek, Cisów, Rzepiski, Kolnica.

DK – 16
– W Augustowie na ponad 0,5 km odcinku przebudowywana jest ul Mazurska. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

DK – 19 – Na trasie Kuźnica – Białystok przebudowywany jest most przez rzekę Łosośna, a w miejscowości Kuźnica przebudowywany jest wiadukt. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

W związku z budową obwodnicy Wasilkowa na trasie Święta Woda-Wasilków wprowadzono ograniczenie prędkości do 50km/h.

Ponadto na trasie Białystok- Zabłudów przejście przez m. Zabłudów przebudowywana jest droga. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Utrudnienia są też na przejściu DK 19 w Bielsku Podlaskim wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Kleeberga. Zwężenie drogi wymusza ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 61 – Ograniczenie prędkości do 50km/h wprowadzono na trasie Grajewo – Rajgród w miejscowościach: Biebrza, Bełda, Tama, Okoniówek oraz na trasie Rajgród – Augustów w miejscowościach: Rajgród i Netta. Ograniczenia będą obowiązywały do końca lipca.

Ponadto w miejscowości Szczuczyn na trasie Łomża-Grajewo występuje zwężenie jezdni – wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją.

DK – 65 – Na trasie Białystok-Bobrowniki od miejscowości Waliły Stacja do mostu na rzece Supraśl
(odcinek ponad 3 km) w związku z przebudową drogi obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją oraz ograniczenie prędkości do 50km/h.

DK – 66 – W przebudowie jest droga przechodząca przez Brańsk na trasie Zambrów - Bielsk Podlaski. Dopuszczalna prędkość to 50 km/h.


Pomorskie:

S6 – Utrudnienia na węźle Karczemki na odcinku 2,8 km w związku z budową wiaduktu modernizacją
drogi i skrzyżowania oraz poszerzenia jezdni. Wyłączona z ruchu jest jezdnia w kierunku Łodzi ruch w kierunku Łodzi poprowadzony został sąsiednią jezdnią dwukierunkowo w przekroju 1x4 lub 2x2. Ruch w kierunku Gdyni poprowadzony został jezdnią tzw. zbiorczo-rozprowadzającą. Prawe pasy ruchu mają szerokość 3,0 m zaś pasy lewe ograniczono do 2,5 m. Na całym odcinku obowiązuje zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych oraz lokalnie całkowity zakaz wyprzedzania. Dopuszczalny limit prędkości na odcinku robót wynosi 70 km/h , a w miejscach niebezpiecznych do 50 km/h.

W obrębie węzła Straszyn trwa przebudowa wiaduktu. Wprowadzono zawężenie do jednego pasa ruchu (z dwóch) na obu jedniach Obwodnicy Trójmiasta. Dopuszczalny prędkość na 1 km odcinku robót wynosi 70 km/h. Obowiązuje zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.

Wkrótce powinny zakończyć się prace w obrębie wiaduktu Wysoka oraz na 1,4 km odcinku trasy Karczemki-Szadółki. Tutaj także wprowadzono ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.

DK – 6 – Trwa budowa węzła Reblino i węzła Redzikowo w ramach budowy Obwodnicy Słupska. Na odcinku prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK- 20 – Na blisko 3 km odcinku Bytów – Mądrzechowo przebudowywana jest droga. Prace wymuszają ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 21 – W związku z budową obwodnicy na odcinku 0,8 km trasy Łosino – Kobylnica wprowadzono limit prędkości do 50 km/h. Ograniczenia potrwają do końca lipca.

DK – 22
- Remont dwóch mostów w Rytlu nad Wielkim Kanałem Brdy nad rzeką Brdą powoduje, że obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h i  ruch wahadłowy. Natomiast w miejscowości Knybawa jest jednostronne zawężenie pasów ruchu i ograniczenie prędkości.

DK – 25
– W związku z przebudową ul. Dworcowej i ul. Słowackiego w Człuchowie (około 2 km odcinek) wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości. Drogowcy zalecają korzystać z objazdów.
Takie same ograniczenia w związku z przebudową obowiązują na DK 25 w miejscowości Rzecznica.


Śląskie:


A4 - W związku z modernizacją obiektów mostowych na autostradzie A4 Katowice-Kraków zmieniona została organizacja ruchu. Zwężeniu uległy pasy ruchu w obu kierunkach na bardzo krótkich odcinkach pomiędzy: Placem Poboru Opłat w Mysłowicach a Węzłem Jeleń, Węzłem Jeleń a Miejscem Obsługi Podróżnych Kępnica/Zastawie oraz pomiędzy Węzłem Chrzanów a Węzłem Rudno. Na ww. odcinkach autostrady wprowadzono ograniczenie prędkości do 80 km/h. Zamknięto wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi Chrzanów-Balin.Objazd dla kierunku z Krakowa do Oświęcimia odbywa się oznakowaną trasą: ulicą Działkową, Wodzińską i Sienkiewicza. Objazd dla kierunku z Katowic do Balina odbywa się z wykorzystaniem Węzła Chrzanów.Zamknięto wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi powiatowej K2121 w Balicach. Objazd odbywa się oznakowanymi trasami.

S1 - W związku z złym stanem nawierzchni na ponad 2 km odcinku S-1 w Sosnowcu zamknięto prawy pas ruchu na jezdni lewej w kier. Warszawy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Ruch odbywa się pasem lewym wewnętrznym. Ograniczenia potrwają do końca lipca.

Ponadto w Bielsku – Białej w związku z przebudową drogi na ul. Niepodległości (DK-52) od połączenia z drogą S-1, ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku Krakowa. Występują utrudnienia przy zjeździe z S1 w kierunku Katowic. Wymagane jest ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Do 15 lipca mogą wystąpić utrudnienia na odcinku Skoczów – Cieszyn spowodowane budową ekranów akustycznych. Ograniczenie prędkości do 60 km/h.

S86 – Do 5 sierpnia potrwa remont wiaduktu w Sosnowcu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Droga jest zwężona.

DK – 1
– W budowie jest obwodnica miejscowości Siewierz. Na odcinku 1,5 km wymagane jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Utrudnienia potrwają do 11 sierpnia.

Ponadto do połowy lipca utrudniony będzie przejazd przez Pszczynę. Droga jest zwężona i obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK – 11
– W budowie jest obwodnica miejscowości Lubecko. Związane są z tym poważne utrudnienia na 0,5 km odcinku, m.in.: ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK - 46 - Do 17 lipca potrwa budowa zjazdu na ul. Lisowickiej w Lublińcu. Zwężona jest droga i ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną.

Podobna sytuacja jest w Kochanowicach na 100 m odcinku - zwężona droga i ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną.

DK – 52 – Na trasie Bielsko-Biała - Kęty nadal odczuć można skutki majowej powodzi. Most na rzece Soła w m. Kobiernice dopuszczony do ruchu tylko dla pojazdów o masie do 3,5t. Wytyczono objazd.

DK – 69 - Ze względu na przebudowę mostu nad rzeką Żylica w Łodygowicach, ruch odbywać się będzie po przeprawie tymczasowej znajdującej sie obok przebudowywanego mostu (do 24 sierpnia). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Poza tym zawężony jest pas ruchu w kierunku Bielska-Białej (do połowy lipca).

DK – 78
– W miejscowości Siewierz budowane jest rondo. Do końca lipca kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniem prędkości do 40 km/h oraz ruchem wahadłowym.

Na około 0,5 km odcinku trasy Goleniowy – Lubachowy poszerzana jest jezdnia. Do 15 lipca obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Z kolei w miejscowości Radlin na ponad 1,7 km odcinku trwa budowa chodników. Zwężona jest jezdnia oraz wymagane ograniczenie prędkości do 40km/h. Prace powinny zakończyć się 18 lipca.

DK – 86 – W Będzinie remontowany jest wiadukt. Utrudnienia: zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 94
– W miejscowości Wieszowa budowany jest most. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 40km/h.


Świętokrzyskie:


DK – 7
– W związku z budową drogi na trasie Skarżysko-Kamienna obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

DK – 9 – W miejscowości Kunów remontowany jest most na rzece Kamienna. Kierowców czeka ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlna oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK – 42 – Do 9 lipca powinny potrwać utrudnienia na odcinkach tras Końskie - Kozia Wola, Kozia Wola – Grzybów, Gilów – Skarżysko. Miejscami wprowadzono ruch wahadłowy kierowany ręcznie i ograniczenie prędkości.

DK -74
– W miejscowości Szymanówka w przebudowie jest most. W związku z powyższym wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK – 78 – Na niespełna 0,5 km odcinku trasy Goleniowy – Lubachowy w związku z pracami nad poszerzeniem jezdni obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK – 79 – Remont drogi na około 9,5 km odcinkach tras Wyszmontów-Sobótka i Sobótka-Chwałki potrwa do 10 lipca. Do tego czasu kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinkach dróg.

Ponadto utrudnienia na przejściu przez Połaniec – trwa budowa ronda. DW nr 764 do Staszowa jest zamknięta - objazd w Połańcu ul. Wyszyńskiego. Objazd do elektrowni w Połańcu pojazdów do 3,5 t ul. Jędrusiów, pozostałe samochody tymczasową drogą wg. oznakowania. Ruch na DK Nr 79 prowadzony jest wahadłowo. Tak sytuacja powinna potrwać do 9 lipca.


Warmińsko-mazurskie:


DK – 7- Na trasie Elbląg – Jazowa budowane jest skrzyżowanie. Zamknięty zjazd z drogi krajowej nr 7 na ul. Warszawską. ( kierunek na Malbork). Objazd : drogą nr 7 do ul. Żuławskiej i ul. Żuławską do ul. Warszawskiej. Na ul. Warszawskiej ruch odbywa sie wahadłowo. Prace potrwają do końca lipca.

W przebudowie jest ponad 14 km odcinek trasy Elbląg – Kalsk. W miejscu prowadzenia robót ograniczenie prędkości do 70 km/h dodatkowo miejscami wprowadzono objazdy jezdni głównej.
Na trasie Kalsk – Miłomłyn powstaje ponad 39 km odcinek nowej drogi. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 15
– Na ponad 4,5 km odcinku trasy Nielbark-Brzozie Lubawskie modernizowana jest droga. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ruch kierowany jest przez sygnalistów. Utrudnienia do końca lipca.

W Nowym Mieście Lubawskim zamknięta została droga z powodu budowy ronda. Objazd wytyczono ulicami 3-go Maja i Mickiewicza.

Ponadto w budowie jest rondo na obwodnicy Lubawy. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją, ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W miejscowości Kołodziejki do końca lipca potrwa remont mostu. Ruch sterowany jest przez sygnalistów.

DK – 16 – W Iławie w przebudowie jest ponad kilometrowy odcinek ul. Sienkiewicza. Ruch wahadłowy sterowany jest sygnalizacją świetlną. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Podobna sytuacja jest na trasie Iława – Rudzienice (ponad 7 km odcinek).

Utrudnienia także na trasie Ruszajny – Biskupiec. W przebudowie jest blisko 19 km odcinek drogi. Ograniczenia będą obowiązywały etapami, należy stosować się do istniejącego oznakowania prowadzonych robót. Ograniczenie prędkości do 50km/h.

Na trasie Marcinkowo-Mrągowo w związku z budową obwodnicy Mrągowa także poważne utrudnienia. Utrudnienia będą wprowadzane etapami. Należy stosować się do obowiązującego oznakowania. Prędkość maksymalna to 50 km/h.

W Mrągowie przebudowywane jest skrzyżowanie - ulica Skłodowskie. Droga jest zamknięta. Objazd w kierunku Augustów, Giżycko, Kętrzyn ulicą Kolejową. Utrudnienia do 12 lipca.

Ponadto w Augustowie pracami objęta jest ul. Mazurska. Ograniczenie prędkości do 70 km/h.

DK – 58 – Przebudowa drogi w miejscowości Babięta. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Do 15 lipca ma potrwać przebudowa mostu na Kanale Nidzim w miejscowości Ruciane Nida. Ze względu na konieczność całkowitego wyłączenia z ruchu obiektu - mostu. Objazd drogami powiatowymi przez miejscowość Wejsuny, lecz wyłącznie dla samochodów nie przekraczających nacisku na oś 8,0 t.
Do końca lipca w miejscowości Pisz potrwa remont odwodnienia na ul. Olsztyńskiej. Ograniczenie prędkości do 40km/h oraz zwężenie jezdni utrudnia podróżowanie.

Także w miejscowości Pisz w przebudowie jest skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej, Dworcowej, Klementowskiego, Gizewiusza, Okopowej. Zwężenie drogi wymusza ograniczenie prędkości do 50km/h.

DK – 59 – Utrudnienia na trasie Muntowo – Mrągowo związku z budową obwodnicy Mrągowa. Na 300m odcinku ruch ręcznie kierowany przez sygnalistę. Ograniczenie prędkości do 70km/h.

Na ponad 5,5 km odcinku trasy Stare Kiełbonki – Spychowo odbywa się sukcesywnie uzupełnianie poboczy, w miejscach tych występuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i zwężenie jezdni.

W przebudowie jest także około 7,5 km odcinek trasy Spychowo- Faryny (Wymiary). Odbywa się ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją. Ponadto ograniczenie prędkości 50km/h.

DK – 63 – Trwa przebudowa odcinków dróg na trasach Nowe Guty- Jeglin (odcinek 10,6 km) i Jeglin – Pisz (odcinek około 4 km). Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną oraz ograniczenie prędkości do 60km/h.

Dodatkowo w miejscowości Ogonki zamknięty jest most na czas przebudowy. Objazd mostem tymczasowym.

DK – 65 W przebudowie są dwa kilkusetmetrowe odcinki na trasach Granica Państwa –Gołdap i Gołdap - Kowale Oleckie. Obowiązuje ograniczenie prędkości.


Wielkopolskie:

Autostrada A2 – na trasie Konin – Koło, na jezdni północnej (kierunek Warszawa prowadzona jest budowa punktu poboru opłat. W związku z powyższym ruch pojazdów na odcinku 1.5 km został skierowany na jezdnię południową na której odbywa się ruch dwukierunkowy. Ograniczenie prędkości do 60 km/h. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

DK 2 – Trwa rozbiórka i budowa wiaduktu z dojazdami nad linią kolejową w m. Chojny. Wprowadzono ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK – 5 – W związku z przebudową drogi do parametrów trasy ekspresowej S5 na blisko 5 km odcinku trasy Gniezno – Łubowo kierowcy napotkają zwężenie jezdni oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h. Ponadto zamknięty został  odcinek skrzyżowania z drogą gminną do miejscowości Woźniki. Wprowadzono objazd lokalny równolegle do zamkniętego odc. drogi głównej.

Krajowa piątka przebudowywana jest także w miejscowości Kościan. Ruch wahadłowy kierowany jest ręcznie przy zajęciu nawierzchni bitumicznej.

Dodatkowo w Barciszewie trwa budowa mostu w ciągu DK 5. Zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości.

DK- 11 – W miejscowości Ruda występują utrudnienia ruchu związane z rozbudową skrzyżowania na typu rondo. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK- 12 – W Pleszewie przebudowywana jest  ul. Poznańska, Hallera, Niesiołowskiego. Prowadzone roboty powodują jednostronne zwężenie jezdni. Ruch wahadłowy, ręczne kierowanie ruchem. Prace potrwają do końca lipca.

DK – 15 – W Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego) remontowany jest  wiadukt drogowy nad koleją. Zamknięty jest pas ruchu - ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną, a w razie konieczności ręcznie.

DK – 25
– W miejscowości Rychwał rozbudowywane jest skrzyżowanie drogi kr. nr 25 z drogą woj. 443 na rondo. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i ruch wahadłowy.

DK – 83 – Do końca lipca potrwa rozbudowa skrzyżowania drogi kr. nr 83 z drogami woj. nr 471 i 478 w m. Dąbrowa - teren zabudowany. Wprowadzono ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK – 92 – Realizowana jest budowa Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania w ciągu drogi S11 - przekroczenie drogi krajowej nr 92 na odc. Sady - Swadzim. Na odcinku prowadzonych robót obowiązuje zamknięcie ruchu na jezdni północnej. Cały ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią południową (stary kierunek Poznań). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Z kolei na odcinku blisko 3 km trasy Kostrzyn-Siedlec zamknięta jest jezdnia prawa, kierunek Warszawa, ruch dwukierunkowy na jezdni lewej w związku z budową wiaduktu drogi S5.


Zachodnio-pomorskie:

DK – 3 – Prace przy obwodnicy Miękowa w ciągu DK 3 wymuszają ograniczenie prędkości do 60 km/h na trasie Miękowo – Żdżary. Ograniczenie prędkości obowiązuje także w miejscowości Parłówko. 

W miejscowości Troszyn w związku z przebudową mostu, zaleca się ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK – 6 – Powstaje obwodnica Nowogardu. Prace powodują, że na trasie Nowogard-Żabowo obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

W miejscowości Płoty trwa remont mostu. Ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h potrwają do 24 lipca.

DK – 11 – Ponad 11 km odcinek trasy Manowo – Mostowo to kolejne utrudnienia dla kierowców. Obowiązuje ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Trudna sytuacja jest w miejscowości Podczele (trasa Kołobrzeg – Koszalin), gdzie w związku z przebudową mostu droga została zamknięta. Na 400 metrowym odcinku drogi wprowadzony został ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

DK – 20 – Modernizowany jest blisko 5 km odcinek drogi Chociwel- Węgorzyno. Obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dodatkowo wprowadzono ruch wahadłowy.
Natomiast przebudowa około 1,5 km odcinka trasy Jeleń – Przyjezierze to utrudnienia w postaci ograniczenia prędkości do 40 km/h.

DK – 22 – W Wałczu trwa przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Budowlanych. Lokalne zwężenia pasa ruchu, zamknięty wlot ul. Budowlanych, objazd lokalny.

Na 1,5 km odcinku trasy Człopa – Wałcz w związku z remontem nawierzchni ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości potrwa do 9 lipca.

DK – 26 – Na trasie Rów – Myślibórz prowadzony jest remont odwodnienia. Na 50m odcinku ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną, obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 89 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 94 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 123 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: mazowieckie autostrady drogi ekspresowe dolnoslaskie lubuskie zachodniopomorskie slaskie pomorskie malopolskie kujawsko-pomorskie lodzkie wielkopolskie opolskie warminsko-mazurskie swietokrzyskie lubelskie podlaskie podkarpackie most drogi krajowe droga ekspresowa autostrada autostrada A1 autostrada A2 autostrada A4 autostrada A18 droga ekspresowa S2 droga ekspresowa S3 droga ekspresowa S5 droga ekspresowa S6 droga ekspresowa S7 droga ekspresowa S8 droga ekspresowa S10 droga ekspresowa S11 droga ekspresowa S69 droga krajowa droga krajowa 1 droga krajowa 2 droga krajowa 3 droga krajowa 4 droga krajowa 5 droga krajowa 6 droga krajowa 7 droga krajowa 8 droga krajowa 9 droga krajowa 10 droga krajowa 11 droga krajowa 12 droga krajowa 13 droga krajowa 14 droga krajowa 15 droga krajowa 16 droga krajowa 17 droga krajowa 18 droga krajowa 19 droga krajowa 20 droga krajowa 21 droga krajowa 22 droga krajowa 23 droga krajowa 24 droga krajowa 25 droga krajowa 26 droga krajowa 27 droga krajowa 28 droga krajowa 29 droga krajowa 30 droga krajowa 31 droga krajowa 32 droga krajowa 33 droga krajowa 34 droga krajowa 35 droga krajowa 36 droga krajowa 37 droga krajowa 38 droga krajowa 39 droga krajowa 40 droga krajowa 41 droga krajowa 42 droga krajowa 43 droga krajowa 44 droga krajowa 45 droga krajowa 46 droga krajowa 47 droga krajowa 48 droga krajowa 49 droga krajowa 50 droga krajowa 51 droga krajowa 52 droga krajowa 53 droga krajowa 54 droga krajowa 55 droga krajowa 56 droga krajowa 57 droga krajowa 58 droga krajowa 59 droga krajowa 60 droga krajowa 61 droga krajowa 62 droga krajowa 63 droga krajowa 64 droga krajowa 65 droga krajowa 66 droga krajowa 67 droga krajowa 68 droga krajowa 69 droga krajowa 70 droga krajowa 71 droga krajowa 72 droga krajowa 73 droga krajowa 74 droga krajowa 75 droga krajowa 76 droga krajowa 77 droga krajowa 78 droga krajowa 79 droga krajowa 80 droga krajowa 81 droga krajowa 82 droga krajowa 83 droga krajowa 84 droga krajowa 85 droga krajowa 86 droga krajowa 87 droga krajowa 88 droga krajowa 90 droga krajowa 91 droga krajowa 92 droga krajowa 93 droga krajowa 94 utrudnienia w ruchu wiadukty rondo droga ekspresowa S61 budowa przebudowa rozbudowa budowa drogi

Podobne wiadomości:

Szybka premiera klasy CL AMG

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota szykuje nowe hybrydy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w maju 2020
Rejestracje nowych aut w maju 2020
Rynek samochodowy w Polsce zanotował największy spadek spowodowany pandemią koronawirusa w połowie kwietnia tego roku i obecnie sytuacja powoli się poprawia.

Podkast VW Podkast VW