mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Czas na łatanie dziur

Warszawa: Czas na łatanie dziur

Zawsze po zimie przychodzi okres,  w którym drogowcy zajmują się łataniem dziur i naprawianiem nawierzchni dróg. Już pod koniec marca na drogach stolicy pojawią się pierwsze utrudnienia związane z pracami drogowymi.

Warszawa: Czas na łatanie dziur
Kierowcy podróżujący po stolicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż Zarząd Dróg Miejskich do czerwca będzie zajmować się naprawą zniszczonej nawierzchni na ulicach: Ciszewskiego od Anody do Kiedacza, Szwedzkiej od 11 Listopada do Wileńskiej, Al. Jerozolimskie od Jana Pawła II do Marszałkowskiej, Al. Jerozolimskie od Marszałkowskiej do Nowego Światu, Al. Jerozolimskie od Jana Pawła II do Żelaznej (jezdnia północna), Jasnej, Zgody od Świętokrzyskiej do Kruczej, pl. Powstańców Warszawy, Szpitalnej, Kruczej od Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich, Puławskiej od al. Wilanowskiej do Poleczki (jezdnia zachodnia), Wybrzeżu Gdyńskim od wiaduktu Krasińskiego do mostu Gdańskiego (jezdnia zachodnia), Jagiellońskiej od mostu Grota - Roweckiego do Starzyńskiego (jezdnia zachodnia), Bazyliańskiej, Kondratowicza od Wysockiego do św. Wincentego, Międzynarodowej od al. Stanów Zjednoczonych do al. Waszyngtona oraz Batorego od Wiśniowej do św. Boboli.

Na początku kwietnia bieżącego roku ma zostać także ustalony harmonogram tegorocznych frezowań nawierzchni, które wykona Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Do remontu przewidziane są następujące ulice: ks. Popiełuszki od Broniewskiego do Słowackiego, Kasprowicza od Makuszyńskiego do Przy Agorze, Umińskiego, Jugosłowiańska od Fieldorfa do Bora - Komorowskiego, Mazowiecka, Kredytowa od Świętokrzyskiej do Królewskiej, Postępu od Marynarskiej do Konstruktorskiej, Mineralna od al. Krakowskiej do Muszkieterów, Zwycięzców od Wału Miedzeszyńskiego do Międzynarodowej, 11 Listopada od Targowej  do Szwedzkiej, Niemcewicza w Wesołej od Wspólnej do 1 Praskiego Pułku.

Wkrótce planowane jest też ogłoszenie przetargu na naprawy ulic, które będą się dbywać w drugiej połowie tego roku i pierwszej połowie przyszłego. Przetarg uwzględni remont al. Prymasa Tysiąclecia od al. Armii Krajowej do ronda Zesłańców Syberyjskich, wschodniej jezdni Patriotów od Izbickiej do granic miasta, zachodniej jezdnia Patriotów od Halnej do granic miasta, Szpotańskiej i Wydawniczej od Żegańskiej do Płowieckiej, Egipskiej i Bora - Komorowskiego od Saskiej do Bora - Komorowskiego i od Egipskiej do Fieldorfa, Kazimierzowskiej i Krasickiego od Madalińskiego do Woronicza, Łopuszańskiej od wiaduktu PKP do al. Krakowskiej, Redutowej i Olbrachta od Wolskiej do Górczewskiej, Mickiewicza od Potockiej do Zajączka, Banacha od Grójeckiej do Żwirki i Wigury, Żwirki i Wigury od Wawelskiej do 17 Stycznia.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Remek 2008-03-16

Nie do końca się zgdodzę. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Warszawie wiele ulic zostało wyremontowanych, a skrzyżowań przebudowanych na dwupoziomowe. Przykładem jest Al. Prymasa Tysiąclecia, Jerozolimskie, Rondo Zesłańców Syberyjskich, Starzyńskiego, Trasa Siekierkowska, poszerzona Górczewska itd... Infratsuktura w Warszawie poprawiła się i nadal poprawia, tym, czego najbardziej brakuje są obwodnice, nowe mosty i metro. Potrzeba jeszcze kilku lat, żeby również to uległo zmianie. P.S. W niemieckich, francuskich, włoskich i hiszpańskich miastach też są korki. Sam doświadczyłem...

~przemek 2008-03-15

Dobrze że robią, miło jeździć po nowych nawierzchniach. Ale tak naprawdę nie rozwiązuje to problemu korków, zgadzam się z przedmówcą iż potrzeba nowych rozwiązań, obwodnic, bezkolizyjnych mądrych rozwiązań. Brakuje nam tego.

~marian 2008-03-14

W Warszawie , w innych dużych miastach i w ich okolicach (na drogach poza miejskich również) infrastruktura drogowa przypomina nadal tą komunistyczną! Ileż można czekać na poprawę sieci dróg, na funkcjonalne rozwiązania, na sumienne i sprawne wykorzystywanie środków unijnych. Czy tak trudno zaczerpnąć pomysłu od krajów wysoko rozwiniętych? Np. od przodujących Japończyków, czy choćby Niemców. W celu BEZKOLIZYJNOŚCi, ZAPoBIEGANIU KORKOM, SZYBKIEMU PRZEMIESZCZANIU SIĘ , są tam DROGI EKSPRESOWE,AUTOSTRADY, RóżNE POZIOMY ULIC ( -1, 0 ,+1), KłADKI DLA PIESZYCH it.d. Może obecny rząd coś uczyni.

~Remek 2008-03-14

Chyba jednak wymieniają na lepszą. Tak przynajmniej było na Jagiellońskiej, cała jezdnia wschodnia ma teraz gładziutką nawierzchnię, i jak zrobią zachodnią to Jagielońską będzie się naprawdę dobrze jeździło :)

~dhomin 2008-03-13

No to cos robią!!!Ale jak tak dalej będą łatać zamiast wymieniac na nowe i lepsze to niedługo bedziemy jeździc po samych łatach!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.