mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Przetarg na most Północny

Warszawa: Przetarg na most Północny

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił w końcu przetarg na budowę mostu Północnego. Rozstrzygnięcie przetargu na tą ważną inwestycję oraz podpisanie umowy planowane jest jeszcze na ten rok, tak aby jak najszybciej rozpoczęły się roboty budowlane.

Warszawa: Przetarg na most Północny
Po intensywnym okresie przygotowań, 18 czerwca bieżącego roku, ZDM w Warszawie ogłosił przetarg w trybie ograniczonym na budowę trasy mostu Północnego od węzła z ul. Pułkową i Marymoncką do węzła z ul. Modlińską, wraz z mostem i trasą tramwajową. Trasa na tym odcinku ma mieć 3,4 km długości, w tym most - 800 m. Powstaną dwie jezdnie, po trzy pasy ruchu w każdą stronę, chodniki, ścieżki rowerowe oraz trasa tramwajowa, która połączy Białołękę i Bielany. Inwestycja ma się zakończyć w połowie 2011 roku.

W ogłoszonym przetargu termin składania ofert w pierwszym etapie mija 10 lipca bieżącego roku. Potem pracę rozpocznie komisja przetargowa. Po wybraniu przez nią oferentów spełniających określone kryteria, potencjalni wykonawcy będą mieli 40 dni na złożenie swoich ofert. Po wyborze najkorzystniejszej oferty (tu kryterium jest cena), jeśli przegrani nie rozpoczną procedury odwoławczej, możliwe będzie podpisanie umowy. ZDM chce podpisać umowę i wprowadzić wykonawcę na budowę jeszcze w tym roku. Będzie miał on na wykonanie prac 32 miesiące, co oznacza, że w połowie 2011 r. przeprawa będzie gotowa.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Pit Lane BMW w Warszawie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Alfista 2008-06-25

Do Remka: owszem, to niemal niemożliwe by nie było protestów, ale pocieszające jest to, że planują zakończenie rok przed EURO... Jest szansa, że rok rezerwy na obsuwę wystarczy, może nieduża, ale jest ;)

~Remek 2008-06-19

"Jeśli przegrani nie rozpoczną procedury odwoławczej". Wiara w to, że nie rozpoczną jest równia naiwna jak naiwna była wiara w sukces naszych piłkarzy na ME 2008....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SUV-y rosną w siłę
SUV-y rosną w siłę

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.