mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: S8 przez Bemowo

Warszawa: S8 przez Bemowo

Jest już decyzja pozwalająca na budowę drogi ekspresowej S-8, która będzie przedłużeniem Trasy Armii Krajowej w kierunku Poznania. Budowa jednej z najdroższych tras stolicy rozpocznie się jeszcze w tym roku. Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień w harmonogramie, nową drogą ekspresową pojedziemy w 2010 roku.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki wydał pozwolenie na budowę trasy na odcinku od Powązkowskiej do węzła Konotopa w okolicach Ożarowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/warszawa zapowiedziała, że z końcem lutego ogłosi przetarg na wybór wykonawcy trasy.

Według planów inwestorskich budowa blisko 11 km odcinka pochłonie 1,2 mld zł. GDDKiA liczy na dofinansowanie z funduszy unijnych lub Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

11-kilometrowa arteria będzie się zaczynać tuż przy Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, następnie obok Lasu na Kole w stronę Bemowa. Trasa przetnie ul. Lazurową, Warszawską w Starych Babicach (przedłużenie Górczewskiej), trasę poznańską w Morach oraz autostradę A2 w Konotopie (tu będziemy dojeżdżać inną trasą ekspresową, z Ursynowa). Zanim autostrada dotrze do Warszawy przedłużoną Trasą AK będzie można dotrzeć do ul. Połczyńskiej, czyli istniejącej wylotówki w kierunku Poznania.

Wjazd na trasę S-8 będzie możliwy w pięciu miejscach na węzłach:

  • Konotopa - z projektowaną autostradą A-2 oraz drogami ekspresowymi S-2 i S-7
  • Mory - z DK nr 2 Świecko - Warszawa - Terespol
  • Warszawska - z drogą wojewódzką nr 580 Warszawa – Sochaczew
  • Lazurowa - z drogą powiatową
  • Prymasa Tysiąclecia z istniejącą DK nr 8.

Przeczytaj także:

Warszawa: Znikną korki na Puławskiej (2007-02-08)

Do trzech razy sztuka a za czwartym... (2007-01-29)

Powstanie obwodnica warszawskiej Pragi (2006-12-04)

Szersza Aleja Krakowska (2006-09-17)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

Warszawski Węzeł Drogowy (2006-08-17)

 


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~PiS górą 2007-03-16

ale tyle psioczyli na PiS ! a bez PiS żadna duża inwestycja nie ruszy ! po trasie siekierkowskiej(odcinek na pradze),po modernizacj wału międzyszyńskiego i ruszają naprwde super arterie! ta przez Bemowo S8 i węzeł konotopa a nikt przez 25 lat tego nie potrafił ruszyć!

~warszawiak 2007-02-13

Parę lat temu otworzyli trasę od Dworca Zachodniego do Powązek, czyli połączono Al. Prymasa Tysiąclecia z Al Armii Krajowej. Przy lasku na Kole jest ostry zakręt. Teraz trzeba będzie tu wszystko rozwalać i budować bezkolizyjne skrzyżowanie. Nie mogły barany zrobic tego skrzyżowania od razu? Teraz wystarczyłoby tylko dołączyć do niego trasę S-8. Tak zrobiono na Trasie Siekierkowskiej pomiędzy ul. Czerniakowską, a mostem; jest dwupoziomowe skrzyżowanie, na dole rondo i po wybudowaniu ul. Nowoczerniakowskiej nic już przerabiać nie trzeba.

~Kuba 2007-02-12

Przy odrobinie szczescia nowy system komunikacyjny Warszawy bedzie gotowy w 2017 roku. Mozna bylo wczesniej ale cieszmy sie ze cos sie wkoncu dzieje.

~pawel 2007-02-12

gdyby nie to ze to stolica czyli centralne urzedy, siediby roznych firm a co za tym idzie pieniadze, to byloby wzorowa "wioska" niewiele tutaj sie robi, inne miasta bez przywileju "stolicy" radza sobie o wiele lepiej

~MaTi 2007-02-12

11 km, a tyle radochy bede z tego miał :) to oznacza dla mnie 1 godzine krocej we Warszawie .... tylko czemu dopiero teraz ???!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i Kia z nowym silnikiem benzynowym CVVD
Hyundai i Kia z nowym silnikiem benzynowym CVVD
Koreański koncern Hyundai-Kia prezentuje nowatorską jednostkę napędową. Jest to silnik benzynowy z systemem CVVD.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK