mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa inwestuje w drogi i mosty

Warszawa inwestuje w drogi i mosty

Radni miejscy w Warszawie przyjęli przyszłoroczny budżet stolicy. Najwięcej pieniędzy, aż 29% dostępnych środków, zostanie przeznaczonych na inwestycje związane z transportem, w tym na drogi i mosty (m.in. na budowę trasy Mostu Północnego).

Warszawa inwestuje w drogi i mosty
11 grudnia bieżącego roku na sesji budżetowej Rady Miasta w Warszawie, Prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła projekt budżetu stolicy na rok 2009, który był przygotowywany przez kilka miesięcy. Po raz pierwszy w historii co czwarta złotówka wydatków budżetowych przeznaczona będzie na inwestycje, czyli na rozwój i modernizację miasta. Warszawa zainwestuje w 2009 roku łącznie ponad 3,1 mld zł.

W przyszłorocznym budżecie Warszawy najwięcej pieniędzy (aż 29% dostępnych środków) przeznaczono na transport (drogi, mosty, transport publiczny). Największymi inwestycjami będą: budowa trasy Mostu Północnego (zagospodarowano na ten cel 396 mln zł) oraz budowa obwodnicy śródmiejskiej (100 mln zł).

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Alfista 2008-12-18

Zgadzam się z gnomem... Gdyby urzędnicy zrobili swoje porządnie, to pan Bogdan mógłby sobie pokiwać palcem w bucie...

~gnom001 2008-12-18

Bogdan Car mógł blokowac budowę tylko dlatego, że niekompeteni urzędnicy miejscy sporządzili nieprawidłową dokumentację i wydali wadliwe decyzje administracyjne. BC ich tylko wypunktował a sąd wadliwe decyzje uchylił. I tyle. Gdyby w urządach pracowali (a nie siedzieli w pracy) kompetentni i inteligentni ludzie, to żaden Bogdan nic by nie zdziałał. I oczywiście żaden urzędas za swoja niekompetencję nie odpowiedział. Mze warto by sprawdzić czy aby czegos od Bogdana nie wzięli za "pomyłki" w decycjzach.

~astrolog 2008-12-16

Pan Bogda to prawdziwy car - lepszy od Iwana Groznego.

~Kalafior 2008-12-16

A poza tym gdybyś się nieco interesowała to wiedziała byś również, że to nie włodarze miasta (nie ważne czy z PO czy z PiS) opóźniają budowę tylko właściciele komisu. Idź i wybij im szybę w oknie, może zrozumieją że cie wpienili.

~Wawerianczyk 2008-12-16

Koleżanko droga chce Cie poinformować, ze jestes nie doinformowana. Bo gdybyś byla to wiedziala bys ze wlasnie zaczely sie prace na wezle Marsa. PolAqua wlasnie robi miejsce pod budowe, Bogdan Car do konca roku bedzie usuniety :] Wiecej optymizmu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.