mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa się cieszy - kolejna droga otwarta!

Warszawa się cieszy - kolejna droga otwarta!

Wjazd i wyjazd z Warszawy drogą krajową nr 7 będzie teraz o wiele łatwiejszy. Wczoraj otwarty został łącznik drogi ekspresowej S8 Opacz-Paszków z krajową "siódemką", dzięki któremu połączono węzeł Warszawa Janki z DK 7 w Sękocinie.

Warszawa się cieszy - kolejna droga otwarta!
Nowy odcinek drogi wylotowej z Warszawy usprawni ruch w kierunku południowym poprzez ominięcie Raszyna i Janek. Najszybciej teraz wydostaniemy się z Warszawy w kierunku Krakowa, jadąc poprzez węzeł Opacz na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Warszawa Janki na S8 Opacz-Paszków a następnie nową drogą do DK 7 w rejonie Sękocina.

Droga jest już przejezdna, ale prace wykończeniowe będą jeszcze trwały, dlatego miejscami można spodziewać się jeszcze utrudnień. Zgodnie z umową inwestycja ta (budowa S8 Opacz-Paszków wraz z powyższym łącznikiem) miała zostać zrealizowana do grudnia br. Droga S8 oddana do użytku została jednak już w połowie lipca, a teraz kierowcy otrzymali drugi przedświąteczny prezent w postaci łącznika do DK 7.

Inwestycja polegała na wybudowaniu ok. 11,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz - Janki - Paszków), wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Warszawa Janki do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 w rejonie Sękocina o długości 2,4 km.Po zakończeniu wszystkich robót trasa ekspresowa będzie miała trzy pasy ruchu w obu kierunkach, trasa GP - dwa pasy ruchu. W ramach realizacji kontraktu wybudowane zostaną obiekty inżynierskie (5 kładek, 4 mosty, 13 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt) w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z tą trasą oraz węzły drogowe: Puchały, Warszawa Janki, Paszków.

Koszt inwestycji wyniósł 565,7 mln zł. Była ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2014. Umowa, zgodnie z którą termin realizacji inwestycji wynosi 32 miesiące została podpisana 12.04.2013.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~ED 2015-12-10

Ta droga to totalna porażka. Dojazd i wyjazd do/z Warszawy wydłużył się mniej więcej o godzinę. Po co na krzyżówce w Sękocinie zrobili światła? Można było zrobić skrzyżowanie niekolizyjne , lub jako tańszą wersję - rondo. Dawało radę tymczasowe przez ostatnie miesiące, korki minimalne. Teraz to zupełna tragedia....

Jotgie 2015-09-18

Kto robi te mapy?! Przede wszystkim orientacja płn-płd! Z tej mapy trudno coś wyczytać!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda wprowadza do sprzedaży swój rewolucyjny silnik benzynowy Skyactiv-X, oferowany w nowej Mazdzie 3.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK