mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Tczewska ułatwi wjazd na A6

Węzeł Tczewska ułatwi wjazd na A6

Mieszkańcy Szczecin Dąbia i Wielgowa zyskają nową możliwość bezkolizyjnego wjazdu na autostradę A6. Umożliwi to nowy węzeł Tczewska na autostradzie A6. Właśnie ruszył przetarg na wybór wykonawcy prac. Jak szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace przy budowie węzła powinny rozpocząć się w połowie tego roku, ich zakończenie jest zaplanowane na połowę 2013 roku.

Węzeł Tczewska ułatwi wjazd na A6
Nowy węzeł powstanie na obecnym przecięciu autostrady przez ulicę Tczewską (pierwszy wiadukt nad autostradą jadąc od węzła Kijewo w kierunku Świnoujścia).

W ramach inwestycji powstanie podwójny wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej (Nowoprzestrzennej), oraz łącznice węzła. Od jesieni ubiegłego roku trwa przebudowa jezdni autostrady na odcinku o ponad 2 kilometrowej długości w rejonie przyszłego węzła. Poniemieckie płyty betonowe wymieniane są na nową nawierzchnię bitumiczną. Prace na autostradzie są powiązane z realizowaną przez miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego w rejonie węzła Tczewska.

Po zakończeniu  prac  mieszkańcy Szczecin Dąbia i Wielgowa zyskają nową możliwość bezkolizyjnego wjazdu na autostradę A6. Planowana jest również likwidacja niebezpiecznego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz wjazdu na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa. Wcześniej został ogłoszony również przetarg na przebudowę wraz z dojazdami mostu na autostradzie A6 na rzece Chełszcząca znajdującego się na północ od planowanego węzła Tczewska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy...

Aktualności 2019-01-04

Komentuj:

~warszawiak 2013-03-15

@ Michał: Kolego Michale, wiem, że Boni wycofał środki, tylko, że te ostatnie 5 km A6 bez węzłów, aż takich środków nie potrzebują. I powtarzam, całkowite ukończenie A6 nie wymaga od budżetu panstwa jakiejś karkołomnej kwoty. A na marginesie: metro w Warszawie jest finansowane z budżetu miasta (plus dopłaty unijne oczywiście), a nie państwa i żaden minister nie ma tu nic do gadania. Natomiast dzięki temu, że A2 wreszcie po 30-tu paru latach dotarła do Warszawy, skończyła się największa polska kompromitacja drogowa w całej historii. Polska przestała być ewenementem światowym, gdzie stolica państwa i jednoczesnie najwiksze miasto w ogóle nie posiadało zadnej autostrady. Ewenementem oczywiście wsród tych państw, które w ogóle jakieś autostrady posiadają. Pozdrawiam.

~PITER 2013-03-09

ten węzeł ułatwi wjazd na autostrade, ale za to w lato wszyscy bedzimy stali w strone gdańska gdyż przelotka nad chociwelką jednopasmowa nas zakorkuje, ten wezeł powinien być przebudowany także a tak bedziemy stać w korkach

~Michał 2012-07-15

Kolego z Warszawy już Ci odpowiadam, dlatego tylko 2 km robia poniewaz minister Boni zabrał 200ml na przebudowe całosci wraz z węzłem Kijewo i wezłem na Chociwel który miał być juz tez zrobiony jako dwu pasmowy bezkolizyjny a nei tak jak teraz jakieś cudactwo i wszyscy stoja wkorku w strone Gdańska. Nie wiadomo dlaczego zabrał te pieniadze, miało to być zadoścuczynienei za puszczenie z torbami stoczni, i nawet nie raczył odpisać dlaczego, powodów jest kilka. Miedzy innymi Szczecin i cąły region to zapomniana wieś, po drugie puscic stocznie woleli w Szczecinie bo rzadzacy są z okolic gdańska, po trzecie nie ma zakąłdów pracy które by płaciły podatki a markety których jest u nas w bród zostały zwolnione i nei ma kasy na przebudowe bo skąd, a po czwarte, wążneijsze są w Warszawie stadiony, metro i autostrada niż tutaj. Pozdrawiam

~warszawiak 2012-02-07

Ale gdyby po wybudowaniu węzła "Tczewska" i przebudowie do niego nawierzchni od Kijewa, pozostało jeszcze koło tego ostatniego ok. 200m starego poniemieckiego betonu, byłby to skandal nad skandale.

~romek 2012-02-06

Te 200m wezła Kijewo wynika z newłasciwej rzednej wysokosciowej która nalezy skorygowac w ramach przebudowy węzła Kijewo( za wyska jezdnia przed mostem).Przy obecnych srodkach finnsowych jest to problematyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.