mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadukt i obwodnica w Rybniku juz dla kierowców

Wiadukt i obwodnica w Rybniku juz dla kierowców

Dobre wieści dla kierowców: otwarty został nowy wiadukt na ul. Gliwickiej (DK 78) i można już jeździć nową obwodnicą w Rybniku.

Wiadukt i obwodnica w Rybniku juz dla kierowców
Przebudowa wiaduktu była częścią kompleksowego remontu, przebiegającego przez Rybnik odcinka drogi krajowej nr 78. Inwestycja o wartości ponad 40 mln zl miała na celu usprawnienie i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście poprzez przebudowę DK 78. Cała inwestycja zakładała:  przebudowę DK 78 na odcinku od granic Rybnika z miastem Radlin do ronda Północnoirlandzkiego na długości około 4 km w ciągu ul. Wodzisławskiej, przebudowę DK 78 na odcinku od Ronda Wodzisławskiego do Ronda Dorsten na długości 1,18 km – ul. Reymonta i ul. Kotucza oraz przebudowę wiaduktu nad koleją w ciągu DK 78 - ul. Gliwicka.

Kolejna inwestycja: budowa Obwodnicy Północnej od ul. Budowlanych do ronda na skrzyżowaniu ul. Rudzkiej i Podmiejskiej wyniosła ponad 13 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło ponad 11 mln zł.

Celem projektu było usprawnienie ruchu tranzytowego w Subregionie Zachodnim poprzez budowę obwodnic w Rybniku i Żorach wraz z modernizacją DW 935 i dostosowania połączenia do autostrady A1.

Obwodnica północna Rybnika ma za zadanie wyprowadzić część ruchu tranzytowego z centrum miasta i odciążyć w ten sposób DW 935, która ta z kolei stanowić będzie główny szlak dojazdowy do węzła „Rowień” na autostradzie A1.

Inwestycja objęła budowę około 2 km odcinka obwodnicy północnej miasta Rybnik od ul. Budowlanych do skrzyżowania ul. Rudzkiej (DW 920) i ul. Podmiejskiej (droga powiatowa łącząca DW 935 z DK 78).

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki wysokoprężne nie mają w ostatnich latach dobrej prasy. Liczba rejestracji aut z dieslem systematycznie spada. Jak wygląda alternatywa?