mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Prace przy budowie obwodnicy Bełchatowa w ciągu krajowej nr 74 idą pełną parą. Wykonawca, firma Budimex, kładzie kolejne warstwy konstrukcyjne drogi i jednocześnie realizuje prace przy obiektach mostowych.

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa
Przypomnijmy, że zgodnie z podpisaną umową obwodnica Bełchatowa powinna zostać wybudowana w 19 miesięcy (umowa została podpisana pod koniec ubiegłego roku), czyli, nie licząc okresów zimowych, nowa droga powinna być przejezdna w pierwszej połowie 2017 roku.

Obecnie firma Budimex prowadzi zaawansowane prace przy obiektach mostowych, jednocześnie układając już na niektórych fragmentach drogi podbudowy oraz warstwy konstrukcyjne drogi.

Wybudowana za 145,6 mln zł obwodnica Bełchatowa w ciągu drogi krajowej nr 74 (dawna droga krajowa nr 8) będzie mierzyć 11 km długości i będzie drogą klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego) o przekroju 2+1, czyli naprzemiennie po dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym. Według drogowców, po wybudowaniu drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Łodzi ruch w okolicy Bełchatowa wyraźnie się zmniejszył i taki kształt drogi krajowej 74 w tym miejscu będzie odpowiedni, pozwalając wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Bełchatowa.

Dodajmy jeszcze, że podpisana umowa przewiduje wybudowanie czterech węzłów drogowych, które umożliwią połączenie z drogą krajową 74 na początku i końcu obwodnicy oraz z drogami wojewódzkimi 484 (w kierunku na Łask) i 485 (w kierunku na Pabianice).


Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~jumper 2015-09-10

WOW! Z którego roku wzięliście mapę do tego artykułu? Obstawiam lata '70. Pewnie na przedwojennej mapie obwodnica Bełchatowa wyglądałaby jeszcze bardziej efektownie. ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Cabriolet od środka
Porsche 911 Cabriolet od środka
Nowe Porsche 911 Cabriolet ma wiele do zaoferowania: w jego nadwoziu zastosowano więcej innowacyjnych, lekkich komponentów niż kiedykolwiek wcześniej.